CYWILIZACJA

Pierwszy raz w historii Watykanu, Papież przesyła orędzie z okazji finału ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl

Po raz pierwszy w historii z okazji finału ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl, który odbędzie się w niedzielę, papież nagrał orędzie skierowane do widzów meczu, oglądanego przez około 100 milionów ludzi.Treść wystąpienia Franciszka ogłosił Watykan.

 

W przesłaniu wideo w związku z finałem, jaki zostanie rozegrany w Houston w Teksasie, papież powiedział po hiszpańsku: "Wielkie wydarzenia sportowe, takie jak Super Bowl, są wysoce symboliczne i pokazują, że możliwa jest budowa kultury spotkania i świat pokoju".

 

"Uczestnictwo w aktywności sportowej sprawia, że wykraczamy poza naszą osobistą wizję życia – i w zdrowy sposób – uczymy się znaczenia poświęcenia, wzrastania w klimacie szacunku i wierności regułom" – podkreślił Franciszek.

 

"Niech tegoroczny Super Bowl będzie znakiem pokoju, przyjaźni i solidarności dla świata" – dodał papież na zakończenie.

 

Agencja Ansa zwraca uwagę na to, że papież skierował swe przesłanie po hiszpańsku, a więc do milionów ludzi mówiących tym językiem w USA. Ponadto wskazuje też na kontekst, jakim są polemiki i napięcia, do których doszło w Stanach Zjednoczonych w związku z pierwszymi decyzjami prezydenta Donalda Trumpa.

 

W niedzielnym finale ligi futbolu amerykańskiego NFL zagrają New England Patriots i Atlanta Falcons. (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Nie wiesz co dać „pod choinkę”? Zobacz nasze propozycje

Redakcja malydziennik

MASAKRA w Egipcie! W wyniku KATASTROFY kolejowej zginęło ponad 25 osób!

Redakcja malydziennik

Świnka Peppa… deprawuje i sieje zgorszenie. Tak orzekli Muzułmanie

Redakcja malydziennik
Ładuję....