RELIGIA

Pierwszy amerykański męczennik będzie BEATYFIKOWANY! Poznaj datę uroczystości…

Brutalnie zamordowany kapłan będzie ogłoszony błogosławionym. Jest to pierwszy męczennik Kościoła Katolickiego w Ameryce. Stanley Rother posługiwał w…

"To oficjalne! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Arcybiskup Coakley otrzymał oficjalne pismo (…) z Rzymu, że Sługa Boży ojciec Stanley Rother, będzie ogłoszony błogosławionym w Oklahoma City we wrześniu" – podała archidiecezja.

 

Stanley Francis Rother (1935-81) był synem farmerów z Oklahomy. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1963 roku. Po kilku latach pracy duszpasterskiej w USA w 1968 udał się na misje do Gwatemali, pracując wśród Indian. Doprowadził tam między innymi do wybudowania szpitala. Wrażliwy był także na niesprawiedliwości, jakie dotykały Indian. Z tego powodu doświadczał pogróżek. Zginął 28 lipca 1981 z rąk uzbrojonych ludzi. Był jednym z 10 kapłanów zamordowanych w Gwatemali w tymże roku.

 

W grudniu 2016 roku papież Franciszek uznał go za męczennika. Beatyfikacja będzie miała 23 września 2017 roku w Oklahoma City w USA, głównym mieście diecezji, z której pochodził.

Źródło: CNS/ deon.pl

Komentarze

Zobacz także

Franciszek do Radia Maryja. Wielu będzie zaskoczonych tym, co napisał

Redakcja malydziennik

Bardzo ostre słowa o wprowadzaniu Amoris Laetitia! "Nie ma dwóch magisteriów" – co teraz będzie?

Włoski proboszcz MASAKRUJE aborcjonistę MIŁOŚCIĄ! Zobacz, co odpisał na paskudne graffiti na murze kościoła

Redakcja malydziennik
Ładuję....