CYWILIZACJA

Pierwsze ofiary śmiertelne Ksawerego! A jeszcze ciągle wieje…

Dwie ofiary śmiertelne, chaos na torach i drogach, setki tysięcy domów bez prądu – tak wygląda tragiczny bilans wichury, która przeszła nad Polską. W Polsce najgorsza sytuacja jest w Wielkopolsce, województwie lubuskim i na Dolnym Śląsku. Najsilniej wiatr wiał w wielkopolskim Kaliszu – aż 112 kilometrów na godzinę! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność. Premier Beata Szydło jest w kontakcie z służbami.

Podczas wichur rannych zostało 12 osób, w tym 3 strażaków. – Na jadący samochód przewróciło się drzewo, w innym przypadku konar uderzył w przechodnia .

 

W Ośnie Lubuskim (woj. lubuskie) doszło do nieszczęśliwego wypadku. Z dachu jednego z budynków spadł 67-letni mężczyzna. Zginał na miejscu. – Prawdopodobnie chciał naprawić uszkodzony dach – poinformowała rzeczniczka słubickiej policji Magdalena Jankowska. Z kolei w województwie wielkopolskim kobietę przygniótł konar drzewa. Zmarła w szpitalu.

 

Służby ostrzegają przed silnym wiatrem i apelują do mieszkańców, aby zachować szczególną ostrożność, usunąć nieprzytwierdzone przedmioty z balkonów i nie parkować samochodów pod drzewami. 

 

Według najnowszych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa najgorsza sytuacja jest w województwie lubuskim, gdzie zasilanie nie dociera do 270 tys. gospodarstw. Prądu nie ma też wielu odbiorców w województwach dolnośląskim – 116 tysięcy, wielkopolskim – 100 tysięcy, łódzkim i śląskim – po 90 tysięcy – i małopolskim – 80 tysięcy. Mniejsza liczba odciętych od sieci gospodarstw jest w województwach podkarpackim, zachodniopomorskim i opolskim. 

Premier @BeataSzydlo jest w kontakcie ze służbami PSP; po rozmowie z wojewodami zadysponowano siły celem sprawnego usunięcia awarii prądu https://t.co/Lrn0aOwvHd

— Rafał Bochenek (@RafalBochenek) 5 października 2017

Źródło: Telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Prawda wyszła na JAW. Izrael testuje BROŃ na DZIECIACH!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Te internetowe zabawki zagrażają Twemu Dziecku!

Redakcja malydziennik

Madonna ukryła GIGANTYCZNY majątek w raju podatkowym! Wszystko by nie płacić podatków!

Redakcja malydziennik
Ładuję....