ARCHIWUM

Pierwsza rozmowa prezydentów Dudy i Trumpa. O czym rozmawiali?

Prezydent Andrzej Duda w środę wieczorem pogratulował w rozmowie telefonicznej zwycięstwa w wyborach amerykańskiemu prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi.

O rozmowie poinformował w środę wieczorem na Twitterze dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

 

Donald Trump zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych – poinformował PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

Amerykański prezydent-elekt Donald Trump w rozmowie telefonicznej z prezydentem Andrzejem Dudą zapewnił o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach – powiedział w środę PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

"Padły zapewnienia, że prezydent Trump bardzo ceni Polskę i Polaków w Stanach Zjednoczonych, i zapewnia o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych" – powiedział Szczerski.

 

Poinformował, że Trump zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że Andrzej Duda skierował zaproszenie dla Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. "Będziemy poszukiwać terminów dla takiego spotkania" – powiedział Szczerski. 

 

Wola rozmowy była obopólna – powiedział Szczerski pytany, z czyjej inicjatywy odbyła się środowa rozmowa telefoniczna. 

 

 

Politycy mieli także rozmawiać na temat katastrofy smoleńskiej.

 

PAP

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Chrześcijanie wciąż żyją tam w katakumbach. "Ucieczka kosztuje 5.000 €", a jeżeli się im nie powiedzie…

Redakcja malydziennik

Skoro Chrystus jest jedynym Kapłanem, to kim są księża? "Jego kapłaństwo nie przemija, jest jedynym kapłaństwem" mówił abp Grocholewski

Redakcja malydziennik

Zgorszenie, błąd, przeprosiny, czyli jak się kończy medialna kariera księdza-kulturysty

Redakcja malydziennik
Ładuję....