POLITYKA

Pierwsza rozmowa prezydentów Dudy i Trumpa. O czym rozmawiali?

Prezydent Andrzej Duda w środę wieczorem pogratulował w rozmowie telefonicznej zwycięstwa w wyborach amerykańskiemu prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi.

O rozmowie poinformował w środę wieczorem na Twitterze dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

 

Donald Trump zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych – poinformował PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

Amerykański prezydent-elekt Donald Trump w rozmowie telefonicznej z prezydentem Andrzejem Dudą zapewnił o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach – powiedział w środę PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

"Padły zapewnienia, że prezydent Trump bardzo ceni Polskę i Polaków w Stanach Zjednoczonych, i zapewnia o swojej gotowości do pełnej współpracy z Polską we wszystkich aspektach, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych" – powiedział Szczerski.

 

Poinformował, że Trump zaprosił polskiego prezydenta do złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że Andrzej Duda skierował zaproszenie dla Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. "Będziemy poszukiwać terminów dla takiego spotkania" – powiedział Szczerski. 

 

Wola rozmowy była obopólna – powiedział Szczerski pytany, z czyjej inicjatywy odbyła się środowa rozmowa telefoniczna. 

 

 

Politycy mieli także rozmawiać na temat katastrofy smoleńskiej.

 

PAP

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To są fakty: pomimo timmermansowej propagandy Wyszehrad chce być w Unii. Polska w tym zestawieniu jest najbardziej…

Redakcja malydziennik

Co za skandal: lekarze nie chcą odesłać Charliego do innej placówki, nikt nie chce też go uśmiercić

Zaczyna się psychoza strachu przed NIMI. "Zabiję wszystkich muzułmanów" – imamowie orzekli już, że…

Redakcja malydziennik
Ładuję....