ARCHIWUM

Pierwsza podróż zagraniczna Trumpa doskonale pokazuje jego priorytety. Na trasie także Rzym, ale nie tylko!

Prezydent USA Donald Trump oznajmił w czwartek, że w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej, w drodze do Brukseli na szczyt NATO i spotkanie G7 w Taorminie we Włoszech, zatrzyma się w Izraelu, Watykanie i Arabii Saudyjskiej.

"Moją pierwszą podróżą zagraniczna jako prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie wizyta w Arabii Saudyjskiej, potem w Izraelu i potem, co tak się podoba moim kardynałom, w Rzymie" – powiedział Trump. 

 

Zapowiedź wizyt podczas pierwszej podróży Trumpa nastąpiła po spotkaniu w środę amerykańskiego przywódcy z Mahmudem Abbasem, prezydentem Palestyńczyków, i po złożeniu przez Trumpa obietnicy mediacji na rzecz pokoju między nimi a Izraelem.

 

Trump wyrażał ostatnio optymizm w kwestii możliwości osiągnięcia pokoju na Bliskim Wschodzie. W czwartek oświadczył, że zacznie od "prawdziwie historycznego spotkania w Arabii Saudyjskiej z przywódcami świata muzułmańskiego". I tam "zaczniemy kłaść nowe fundamenty pod współpracę i poparcie naszych muzułmańskich sojuszników dla zwalczania ekstremizmu, terroryzmu i przemocy, i przygotowywać przyszłość sprawiedliwszą i bardziej optymistyczną dla młodych muzułmanów tego kraju" – mówił. 

 

Następnie Donald Trump odwiedzi Izrael; możliwość wizyty amerykańskiego prezydenta na Zachodnim Brzegu Jordanu pozostaje kwestią otwartą – pisze agencja AFP. 

 

Prezydent Trump spotkał się w czwartek również z katolickimi kardynałami.

 

W Watykanie zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka 24 maja.

 

W końcu maja Trump oczekiwany jest na szczycie G7 w Taorminie na Sycylii. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Na co te bajki, że w Szwecji nie ma problemu z muzłmanami! Jeden z nich stanie w piątek przed sądem w Malmö

Redakcja malydziennik

Zamachowiec z Berlina zastrzelony. To już pewne!!!!

Redakcja malydziennik

Wałęsa chwali Putina. Zobacz za co

Redakcja malydziennik
Ładuję....