HISTORIA KOŚCIÓŁ POWSZECHNY LITURGIA WYDARZENIA

Pierwsza msza po pożarze Notre Dame. Ze względów bezpieczeństwa księża mieli…

W katedrze Notre Dame w Paryżu odbyła się pierwsza msza od czasu kwietniowego pożaru. Ze względów bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy mieli na głowach kaski. 

Pierwszą mszę w Notre Dame odprawił arcybiskup Paryża Michel Aupetit. Uczestniczyło w niej 30 osób. Zgodnie z zaleceniami zabronione było zbliżanie się do murów, które wciąż grożą zawaleniem. Z powodów bezpieczeństwa wszyscy mieli ponadto na głowach robotnicze kaski.

Czytaj także: TRZECI AGRESOR. We wrześniu 1939 r. na POLSKĘ napadło jeszcze JEDNO PAŃSTWO

Podczas nabożeństwa arcybiskup Aupetit zaznaczył, że Notre dam jest „znakiem Francji i jej przynależności do chrześcijaństwa”. Powiedział także, że katedra zrodziła się z chrześcijańskiej nadziei. Wcześniej duchowny porównał entuzjazm i zaangażowanie średniowiecznych budowniczych Notre Dame z dzisiejszymi obywatelami Francji, którzy z zapałem odbudowują zniszczoną budowlę.

W homilii arcybiskup podkreślił, że katedra jest otwarta  dla wszystkich i zawsze stanowiła azyl dla biednych i odrzuconych, którzy znajdowali w niech ochronę.

Rektor katedry ks. Patrick Chauvet skrytykował natomiast francuskich milionerów, którzy zwlekają z przekazaniem na odbudowę zadeklarowanych wcześniej pieniędzy.

Źródło: RMF24

Komentarze

Zobacz także

To już pewne ! Polska uratuje dwuletniego Alfiego! Ojciec chłopca mocno dziękuje nam za pomoc!

Redakcja malydziennik

Kolejna OFIARA konfliktu RODZICIELSKIEGO! Tym razem 7-letni CHŁOPIEC był…

M. A.

„Czy to ty? Czy to naprawdę ty?” – matka nie poznała swojego syna po operacji – „naprawdę za nim tęsknię”

Redakcja malydziennik
Ładuję....