POLITYKA

Piękne słowa Macierewicza: „Polska była jedynym narodem, który nigdy nie kolaborował ani z sowieckim, ani z niemieckim zaborcą”!

Świat staje dziś wobec prób niszczenia ładu – ocenił w poniedziałek w podczas obchodów 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej szef MON Antoni Macierewicz. Polskie wojsko jest silne, zdoła nas obronić; na terytorium są sojusznicy gwarantujący bezpieczeństwo – wskazał.

Szef MON mówił, że "każda kropla krwi przelana wówczas złożyła się na to wielkie zwycięstwo, jakie przyszło po kilkudziesięciu latach i które sprawia, że dzisiaj możemy z dumą powiedzieć: Polska jest niepodległa".

 

"Nie zabrakło polskiej krwi w tamtych czasach i nie zabrakło woli zwycięstwa ale zabrakło uczciwych sojuszników; zabrakło zrozumienia, jak wielką tragedią dla połowy Europy jest oddanie jej we władztwo sowieckie; zabrakło zrozumienia, że zwycięstwo nad Hitlerem i kapitulacja II Rzeszy to dopiero połowa wielkiego zadania, jakie czekało wolny świat, jakie musiało zostać zrealizowane" – powiedział minister.

 

Jego zdaniem, obecnie znowu "Polska, Europa, świat staje wobec prób zniszczenia ładu światowego; staje wobec państwa, które uważa, że ma prawo siłą zmieniać granice, że ma prawo narzucać swoje rządy innym, którzy są słabsi; że ma prawo dyktować Europie i światu swoją wolę".

 

Macierewicz przywołał słowa Lecha Kaczyńskiego, który krytykował "rosyjski najazd na Gruzję". "Słowa wówczas wypowiedziane, były tymi samymi słowami, które wypowiedziały władze Rzeczypospolitej w roku 1939, sprzeciwiając się dyktatowi dwóch mocarstw chcących zniszczyć Europę i Polskę; i my je dzisiaj powtarzamy" – powiedział.

 

"I my je dzisiaj powtarzamy. Powtarzamy stąd, z placu Józefa Piłsudskiego; z miejsca, gdzie stoi pomnik wszystkich bohaterskich Polaków – Grób Nieznanego Żołnierza. I powtarzamy je z duma i pewnością, że wojskie polskie jest silne i zdoła nas obronić (…) że na naszym terytorium są sojusznicy, którzy ramię w ramię z wojskiem polskim są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i pokój Polsce i Europie; to bezpieczeństwo i ten pokój, który 8 maja 1945 r. był zaledwie marzeniem, rzuconą w przyszłość myślą" – powiedział. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

A jednak terrorysta z Berlina był "żołnierzem" ISIS i chciał mordować krzyżowców. Są na to MOCNE DOWODY!

Redakcja malydziennik

Czy PiS dokona wreszcie dobrej zmiany? Czy okaże się jednak partią pozornych obrońców życia? Teraz jest czas wyboru!

Redakcja malydziennik

UWAGA! UJAWNIONO dokumenty na temat: Jak USA chciało zabić Fidela Castro

Redakcja malydziennik
Ładuję....