POLITYKA

Piękne słowa Macierewicza: „Polska była jedynym narodem, który nigdy nie kolaborował ani z sowieckim, ani z niemieckim zaborcą”!

Świat staje dziś wobec prób niszczenia ładu – ocenił w poniedziałek w podczas obchodów 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej szef MON Antoni Macierewicz. Polskie wojsko jest silne, zdoła nas obronić; na terytorium są sojusznicy gwarantujący bezpieczeństwo – wskazał.

Szef MON mówił, że "każda kropla krwi przelana wówczas złożyła się na to wielkie zwycięstwo, jakie przyszło po kilkudziesięciu latach i które sprawia, że dzisiaj możemy z dumą powiedzieć: Polska jest niepodległa".

 

"Nie zabrakło polskiej krwi w tamtych czasach i nie zabrakło woli zwycięstwa ale zabrakło uczciwych sojuszników; zabrakło zrozumienia, jak wielką tragedią dla połowy Europy jest oddanie jej we władztwo sowieckie; zabrakło zrozumienia, że zwycięstwo nad Hitlerem i kapitulacja II Rzeszy to dopiero połowa wielkiego zadania, jakie czekało wolny świat, jakie musiało zostać zrealizowane" – powiedział minister.

 

Jego zdaniem, obecnie znowu "Polska, Europa, świat staje wobec prób zniszczenia ładu światowego; staje wobec państwa, które uważa, że ma prawo siłą zmieniać granice, że ma prawo narzucać swoje rządy innym, którzy są słabsi; że ma prawo dyktować Europie i światu swoją wolę".

 

Macierewicz przywołał słowa Lecha Kaczyńskiego, który krytykował "rosyjski najazd na Gruzję". "Słowa wówczas wypowiedziane, były tymi samymi słowami, które wypowiedziały władze Rzeczypospolitej w roku 1939, sprzeciwiając się dyktatowi dwóch mocarstw chcących zniszczyć Europę i Polskę; i my je dzisiaj powtarzamy" – powiedział.

 

"I my je dzisiaj powtarzamy. Powtarzamy stąd, z placu Józefa Piłsudskiego; z miejsca, gdzie stoi pomnik wszystkich bohaterskich Polaków – Grób Nieznanego Żołnierza. I powtarzamy je z duma i pewnością, że wojskie polskie jest silne i zdoła nas obronić (…) że na naszym terytorium są sojusznicy, którzy ramię w ramię z wojskiem polskim są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i pokój Polsce i Europie; to bezpieczeństwo i ten pokój, który 8 maja 1945 r. był zaledwie marzeniem, rzuconą w przyszłość myślą" – powiedział. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Mniej na drugie dziecko, więcej na następne. Będą zmiany w programie 500 plus?

Redakcja malydziennik

Nie chcieli posyłać córki z zespołem Downa do zwykłej szkoły, dlatego stworzyli swoją własną. Z łaciną i logiką! Brawo!

Jeśli Go nie posłuchamy, będzie w Polsce wojna! MOCNE!

Ładuję....