POLITYKA

Piekielna noc w HAMBURGU! Ponad 213 rannych policjantów

W nocy z piątku na sobotę niemiecka policja zlikwidowała barykady wzniesione przez lewicowych ekstremistów na jednej z ulic w dzielnicy Hamburga Schanzenviertel. Zatrzymanych zostało ponad 100 członków lewackich bojówek. Działacze lewicy zniszczyli okoliczne sklepy i splądrowali supermarket.

Na ulicy Schulterblatt kilkuset lewackich ekstremistów wzniosło barykady i podpaliło je. Wielu z nich uzbroiło się w kamienie, płyty chodnikowe, koktajle Mołotowa i proce. 

Oddział policji skierowany do interwencji został obrzucany kamieniami, deskami i koktajlami mołotowa. Siły porządkowe próbowały rozpędzić demonstrantów za pomocą armatek wodnych jednak bezskutecznie.

Po północy na pomoc ruszyła jednostka antyterrorystyczna. Niedaleko teatru „Rote Flora” uzbrojeni antyterroryści przeszukiwali domy w których pochowali się lewaccy ekstremiści. Spychacze zlikwidowały barykady.

Rzecznik policji Tima Zill powiedział, że zatrzymano ponad 100 osób. Obrażenia odniosło 213 funkcjonariuszy – przekazała hamburska policja w sobotę. Według policji liczba ta będzie jeszcze rosną, ponieważ część obrażeń zgłaszanych jest po zakończeniu akcji.

Podczas walk lewicowych demonstrantów z policją zniszczeniu uległy okoliczne witryny, lokale znajdujące się na parterach, zniszczone zostały bankomaty a jeden z supermarketów został splądrowany.

WorldOnAlert na Twitterze doniósł, że nawet ludzie, którzy mieszkali w pobliżu okradanych sklepów, przyłączali się do grabieży zapominając nawet o zasłonięciu twarzy. Zachowanie Niemców pokazuje, że przysłowie "okazja czyni złodzieja" jest zawsze aktualne.

Źródło: wpolityce.pl, WorldOnAlert (Twitter)

Komentarze

Zobacz także

Dedykowane tym, którzy bronią ZOMO!

Redakcja malydziennik

Kończy się samowolka pracowników opieki społecznej. Sąd właśnie skazał urzędników za zniesławienie rodziny

Redakcja malydziennik

Mama Ariany Grande pomagała przerażonym dzieciom podczas tragedii w Manchesterze

Ładuję....