CYWILIZACJA

Pięć rzeczy, o których warto pamiętać w Dzień Ojca!

Panowie, bo to święto nas facetów, warto w dzień ojca przypomnieć sobie kilka podstawowych kwestii, które sprawiają, że bycie ojcem to nie tylko świetna zabawa, ale też gigantyczna odpowiedzialność.

 1. Jedynym prawdziwym Ojcem jest Bóg, ale w Dzień Ojca warto pamiętać, pierwszym obrazem Boga dla naszych dzieci będziemy my. Nasza wierność mamom naszych dzieci będzie dla nich obrazem wierności Boga człowiekowi. Nasza umiejętność przebaczenia będzie dla nich zawsze obrazem miłosierdzia Bożego. Nasza sprawiedliwość będzie… Ufff. Gdy człowiek sobie to uświadomi ciarki chodzą po plecach.

 

2. Dla naszych córek jesteśmy najważniejszymi mężczyznami na świecie. To od nas zależy, w znacznym stopniu, to czy będą dumnymi ze swojej kobiecości osobami, czy będą wciąż poszukiwały potwierdzenia swojej wartości w ramionach nieodpowiedzialnych facetów.

 
3. Naszych synów uczymy, jak kochać kobietę swojego życia, jak być rycerzem, jak powściągać emocje i kontrolować siebie. Jednym słowem, jak być prawdziwymi rycerzami.

 
4. Nie wychowujemy dzieci dla siebie. One mają wyjść w świat, założyć własne rodziny, wstąpić do zakonu, zostać kapłanami. A naszą rolę jest dać im solidnego kopa w cztery litery, jeśli nie chcą tego zrobić.

 
5. I wreszcie tym, co możemy dać najważniejszego naszym dzieci to bezwarunkowa miłość do ich mamy. Miłość małżeńska jest glebą, na której wzrastają dzieci. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

NIETOLERANCJA wzrasta, łamie się WOLNOŚĆ religijną. Dane Instytutu są alarmujące

Policjanci sadyści SKATOWALI turystkę tylko dlatego, że miała…

Redakcja malydziennik

Szwedzi oburzeni! Dom towarowy ogłosił pozamachową wyprzedaż produktów

Redakcja malydziennik
Ładuję....