WYDARZENIA

Pięć powodów, dla których warto nosić OBRĄCZKĘ. Musisz je poznać!

– Ale to można nosić albo nie nosić. Są różne metody działania – miał odpowiedzieć Ryszard Petru pytany o brak obrączki. A ja mam jednak wrażenie, że rozsądna w tej sprawie jest tylko jedna „metoda działania”, czyli noszenie obrączki.

Dlaczego?

 

1. To symbol tego, że nie jesteśmy już wolni, że oddaliśmy siebie komuś w darze, i że zobowiązaliśmy się być z nim do końca życia, w dobrej i złej doli. 

 

2. Symbol ten przypomina nam, do czego się zobowiązaliśmy, uświadamia, za każdym razem, gdy przyjdzie nam coś głupiego do głowy, jaki jest nasz status. W pewnym sensie więc obrączka chroni nas także przed nami samymi.

 

3. To sygnał dla innych: nie jestem zainteresowany innymi związkami. Jestem związany z konkretną osobą i nie zamierzam, nie chcę wiązać się z kimś innym.

 

4. Poświęcone w czasie Liturgii obrączki odsyłają nas także do tego szczególnego momentu, gdy nasze „TAK” zawiązało małżeństwo, doprowadziło do tego, że łaska Boża zstąpiła na nas i dała nam siłę do bycia razem, także w złej doli.

 

5. To ważny symbol, że nie wstydzisz się swojego męża/swojej żony. Niby drobiazg, ale jakże ważny.

 

I na koniec, wiem, że to tylko symbol, dla wielu nieistotny. Znam wiele, świetnych, małżeństw, w których jedno z małżonków obrączki nie nosi (mój tato zgubił ją w warsztacie i nie chciał mieć nowej). Ale w niczym nie zmienia to faktu, że symbol ten jest ważny, i tak jak księża powinni nosić koloratki, tak małżonkowie obrączki. Wyjątki tylko potwierdzają regułę.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Szokujące! Napadł na kobietę z … wiertarką. Chciał jej wywiercić ….

Eutanazja z powodu „wypełnienia życia”? Te propozycję rządu odrzucają już nawet lekarze

Redakcja malydziennik

To zdjęcie przestawia miłość w najczystszej postaci. Jego bohater to mężczyzna z zespołem Downa

Redakcja malydziennik
Ładuję....