RELIGIA

Pięć faktów o religijnej stronie inauguracji prezydentury Donalda Trumpa, których nie znasz

Donald Trump złoży przysięgę na Konstytucję USA i dwie Biblie: prezydenta Lincolna i swojej matki. Modlić będzie się 6 księży i pastorów. To tylko niektóre z elementów inauguracji, których zapewne nie znasz.

Po pierwsze: Donald Trump, który jest prezbiterianinem, jeszcze przed inaugurację będzie uczestniczyć w prywatnym nabożeństwie z rodziną. Odbędzie się ono w episkopalnym kościele św. Jana, który znajduje się tuż obok Białego Domu.

 

Po drugie: W ceremonii inauguracji weźmie udział sześciu duchownych (wcześniej było ich mniej), a w tym arcybiskup Nowego Yorku, kard. Timothy Dolan i Franklin Graham, jeden z najbardziej znanych ewangelikalnych kaznodziejów i syn Billy’ego Grahama, a także rabin Marvin Hier.

 

Po trzecie: Trump przysięgać będzie na dwie Biblie. Jedna z nich to ta, na którą przysięgał Abraham Linclon, drugą otrzymał od swojej matki. Nie jest to wyjątek, bowiem na przykład Obama także przysięgał na dwie BIblie.

 

Po czwarte: po złożeniu przysięgi Trump, jak jego poprzednicy, doda – choć nie ma tego w tekście, „tak mi dopomóż Bóg”. Pierwszym prezydentem, który napewno dodał te słowa, był Chester A. Arthur.

 

Po piąte: dzień po inauguracji prezydent będzie uczestniczył w nabożeństwie podczas którego duchowni różnych wyznań będą modlić się za Ojczyznę. Nabożeństwo odbędzie się w episkopalnej Katedrze Narodowej w Waszyngtonie.

Źródło: Pew Research

Komentarze

Zobacz także

Żegnaj „Humanae vitae”! Doktryna się nie zmienia, ale my się zmieniamy. Absurd? No pewnie, ale tak włoskie media kościelne uzasadniają odrzucenie nauczania Kościoła

Redakcja malydziennik

FILM: Halloween to święto SZATANA! Oto 10 powodów dla których chrześcijanin NIE POWINIEN go obchodzić!

Redakcja malydziennik

To jest prawdziwy charyzmatyk. Od niego trzeba się uczyć otwarcia na Ducha Świętego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....