CYWILIZACJA

„Pewna liczba katolików jest wytrącona z równowagi przez rozwój wydarzeń w Kościele”

„Jak można nie zgadzać się z pytaniami” – retorycznie pytał kard. George Pell pytany, czy zgadza się z „Dubia” czwórki kardynałów.

Kardynał, który mówił w kościele św. Patryka w Londynie na temat sumienia i jego rozumienia w katolicyzmie, odniósł się także do słynnych wątpliwości kardynałów, a także zamieszania w Kościele powszechnym. – Pewna liczba regularnie praktykujących katolików jest wytrącona z równowagi przez rozwój wydarzeń w Kościele – podkreślał kardynał i dodawał, że zaskoczeniem jest pomysł, by indywidualne sumienie zastępowało prawo moralne. 

 

Pell zwrócił uwagę na fakt, że ci, którzy tak mocno głoszą prymat sumienia chcą go odnosić jedynie do kwestii moralności seksualnej i świętości życia, ale o wiele mniej chętnie odnoszą go do innych kwestiach. Niewielu jest chętnych, zaznaczał kardynał, by uznać, że jeśli komuś sumienie podpowiada, by był rasistą, to by uznać prymat owego sumienia.

 

Kardynał przypomniał też, że powinniśmy być posłuszni Prawdzie, a także, że „obiektywna prawda” może być odmienna od „naszego rozumienia prawdy”. 

 

TPT

Źródło: LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

„Kocham cię, zobaczymy się w niebie”. Ta mama oddała życie za swoje szóste dziecko

Redakcja malydziennik

Szukasz pracy? Kościół Szwecji zatrudni nowych pastorów. Także z zagranicy

Upadek rodziny w Polsce. Plaga rozwodów, milion dzieci bez alimentów

Redakcja malydziennik
Ładuję....