ARCHIWUM

Pawłowicz napisała list do alkoholika Junckera. PRZECZYTAJ!

Krystyna Pawłowicz napisała list do Jeana-Claude Junckera, w którym pisze ….

Szanowny Panie Przewodniczący,

Jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wykładowcą prawa.

 

Zwracam się do Pana Przewodniczącego w sprawie, która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w tym w Polsce. Tą sprawą, a właściwie problemem europejskiej wspólnoty, jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa. W Pana przypadku, tj. w przypadku osoby piastującej jedną z najwyższych funkcji w Unii Europejskiej – funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność.

 

Szczególnie przykre, niestosowne i kompromitujące było Pana zachowanie w czasie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka z okazji 60-lecia utworzenia Europejskiej Wspólnoty. Obraził Pan swym zachowaniem Papieża Franciszka, jak też zgromadzonych szefów państw i rządów, w tym kobiety, którzy zapewne tylko z przesadnej grzeczności nie zaproponowali Panu odpoczynku.

 

Pana zachowania, będące wynikiem Pana choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych. Kompromitują nie tylko Pana osobiście, nie tylko ważny urząd, który Pan piastuje w Unii Europejskiej, ale kompromitują i obrażają też obywateli państw członkowskich Unii, których Pan na swym urzędzie reprezentuje na zewnątrz.

 

Kompromituje Pan też mnie – posła na Sejm RP i obywatela Polski, państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

 

Proszę, więc Pana Przewodniczącego o refleksję i zmianę sposobu wykonywania swego urzędu.

 

W trudnej obecnie sytuacji międzynarodowej, w sytuacji kryzysu samej Unii Europejskiej ważną funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej winna wykonywać osoba potrafiąca kontrolować swe zachowania. W interesie nas wszystkich.

 

Krystyna Pawłowicz

 

Poseł na Sejm RP

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

To nie antyimigracyjni liberalni populiści z AfD są dobrą zmianą i nie oni zmienią Europę

Redakcja malydziennik

Kolumna rządowych samochodów jechała prawidłowo. Więc, czy to był zwykły wypadek czy…?

Redakcja malydziennik

Europa walczy z dyskryminacją, a sama PRZEŚLADUJE chrześcijan! "Zauważa się alarmujący wzrost form nietolerancji i dyskryminacji" – mówił watykański hierarcha

Redakcja malydziennik
Ładuję....