ARCHIWUM

Pastuszkowie z Fatimy wkrótce będą ŚWIĘTYMI!

Na 20 kwietnia Watykan zapowiedział konsystorz pod przewodnictwem papieża Franciszka w sprawie kanonizacji m.in. rodzeństwa pastuszków z Fatimy, uważanych za świadków objawień maryjnych. Papież ogłosi ich świętymi zapewne 13 maja, w setną rocznicę objawień.

W wydanym we wtorek komunikacie watykańskie biuro prasowe poinformowało, że konsystorz dotyczyć będzie kanonizacji portugalskich dzieci: Franciszka Marto (1908-1919) i Hiacynty Marto (1910-1920).

 

Pod koniec marca Franciszek wyraził zgodę na publikację dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem rodzeństwa, beatyfikowanego przez św. Jana Pawła II podczas wizyty w Fatimie w 2000 roku.

 

Wszystko wskazuje na to, że na konsystorzu zapadnie decyzja o tym, iż zostaną oni wyniesieni na ołtarze podczas wizyty papieża w Fatimie z okazji stulecia objawień. Franciszek będzie tam 12 i 13 maja.

 

Jednocześnie trwa proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień, siostry Łucji Dos Santos, która zmarła w 2005 roku. Brała ona udział w beatyfikacji rodzeństwa Marto i współpracowała z Watykanem, gdy św. Jan Paweł II polecił w 2000 roku ujawnić tekst tzw. trzeciej tajemnicy fatimskiej. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Sprzeciw wobec Tuska jednak dobrą decyzją? 44% respondentów jest zadowolonych z Beaty Szydło jako szefowej rządu

Redakcja malydziennik

Rosjanie kroją nas jak nikogo! Kolejny gazociąg może bardzo źle wpłynąć na dostawy gazu do Polski

Redakcja malydziennik

Rewolucja! Kobiety będą mogły bez zgody mężczyzny pójść do szpitala lub na studia

Redakcja malydziennik
Ładuję....