RELIGIA

Papież zachęca: ZOSTAW telefon, WEŹ Biblię! "Co wydarzyłoby się w naszym życiu, gdybyśmy traktowali Biblię, tak jak nasze telefony komórkowe?"

"Co wydarzyłoby się w naszym życiu, gdybyśmy traktowali Biblię, tak jak nasze telefony komórkowe, a wiadomości od Boga czytali równie często, jak sms-y, które otrzymujemy?" – mówił w czasie dzisiejszej audiencji Anioł Pański Franciszek.

Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej Ewangelii opowiadającej o 40-dniowym pobycie Jezusa na pustyni:

 

„Poprzez to potrójne kuszenie szatan chce odwieść Jezusa z drogi posłuszeństwa i uniżenia – bo wie, że w ten sposób zostanie pokonane zło – i poprowadzić Go fałszywym skrótem ku sukcesowi i sławie – mówił Papież. – Ale wszystkie trujące strzały diabła Jezus odpiera za pomocą tarczy Słowa Bożego, wyrażającego wolę Ojca. Jezus nie wypowiada ani jednego własnego słowa: odpowiada tylko Słowem Bożym. I w ten sposób Syn, pełen mocy Ducha Świętego, wychodzi z pustyni zwycięsko”.

 

Dodał także, że właśnie w Wielkim Poście chrześcijanin szczególnie powinien naśladować Jezusa i walczyć ze złem. Aby ułatwić ten czas Franciszek zachęcił do korzystania z Biblii: „Biblia zawiera Słowo Boże, które jest zawsze aktualne i skuteczne”.

 

„Ktoś powiedział: co by się wydarzyło, gdybyśmy traktowali Biblię, tak jak traktujemy nasze telefony komórkowe? Gdybyśmy nosili ją zawsze przy sobie, przynajmniej małą Ewangelię kieszonkową, co by się wówczas wydarzyło? Gdybyśmy po nią wracali, gdy jej zapomnimy, gdybyśmy otwierali ją wielokrotnie w ciągu dnia, gdybyśmy czytali wiadomości Boga zawarte w Biblii, tak jak czytamy wiadomości z komórki, co by się wówczas wydarzyło? Oczywiście to porównanie jest paradoksalne, ale zmusza do myślenia. Rzeczywiście, gdybyśmy zawsze mieli Słowo Boże w sercu, żadna pokusa nie mogłaby nas oddalić od Boga i żadna przeszkoda nie mogłaby nas skłonić do zboczenia z drogi dobra. Umielibyśmy pokonywać codzienne sugestie zła, które jest w nas i poza nami” – powiedział Ojciec Święty.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Ewangelikalni i zielonoświątkowi chrześcijanie najczęściej oddają życie dla Chrystusa

Redakcja malydziennik

Ojciec Święty w Fatimie: to Ona jest wzorcem ewangelizacji, chrześcijanin musi być maryjny!

„Przyjście Pana jest już bliskie”. Ile zostało nam do czasu Apokalipsy?

Redakcja malydziennik
Ładuję....