RELIGIA

Papież uważa, że pełna jedność wszystkich chrześcijan jest możliwa. Oto co trzeba zrobić!

Jedność i pojednanie chrześcijan są możliwe – powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę w Watykanie. Wezwał wiernych do udziału w zainaugurowanym tego dnia Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Franciszek podkreślił, że ze wzruszeniem wspomina swój udział we wspólnych luterańsko-katolickich obchodach 500-lecia Reformacji w Lund w Szwecji 31 października 2016 roku. „W duchu tych obchodów bardziej patrzymy na to, co nas łączy, niż na to, co dzieli, i dalej podążamy razem, by pogłębić naszą jedność i nadać jej bardziej widzialną formę” – mówił papież. „W Europie ta wspólna wiara w Chrystusa jest jak zielona nić nadziei” – dodał.

 

Następnie zauważył: „Wspólnota, jedność i pojednanie są możliwe. Jako chrześcijanie jesteśmy odpowiedzialni za to przesłanie i musimy świadczyć o nim naszym życiem”.

 

Franciszek zapewnił, że błogosławi wysiłkom wszystkich, którzy podążają drogą ku jedności chrześcijan. „Nasza nadzieja na jedność wyraża się poprzez naszą modlitwę, a ta nadzieja nie zawodzi. Zachęcam was do modlitwy w tej intencji” – wezwał papież.

 

Taki apel skierował też do Polaków. Zwracając się do nich przypomniał, że w tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. „Jest ono dla nas wezwaniem. Prośmy Boga, by wszystkie wspólnoty chrześcijańskie, poznając lepiej własną historię, teologię i prawo, coraz pełniej otwierały się na pojednanie. Niech nas przenika duch życzliwości, zrozumienia i chęć współpracy” – wskazał Franciszek. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

MOCNE I KONKRETNE! Jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy! ZOBACZ!

Co tak naprawdę Papież mówi o Rodzinie. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Katolicyzm NIELEGALNY we Francji

Redakcja malydziennik
Ładuję....