RELIGIA

Papież udzielił wszystkim kapłanom władzy do rozgrzeszania osób, które popełniły aborcję

Papież udzielił wszystkim kapłanom władzy rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji, przedłużając tym samym swą decyzję, która obowiązywała w Roku Świętym. Poinformował o tym w ogłoszonym w poniedziałek liście apostolskim z okazji zakończenia Roku.

W liście „Misericordia et misera”, opublikowanym dzień po zamknięciu obchodów Roku Świętego Miłosierdzia, papież podkreślił, że spowiedź musi ponownie odnaleźć swoje centralne miejsce w życiu chrześcijańskim.

 

"Dlatego potrzebni są kapłani, którzy poświęcają swoje życie posłudze jednania, tak aby wszyscy mieli możliwość doświadczenia wyzwalającej mocy przebaczenia, jako że nikomu szczerze skruszonemu nie zabrania się dostępu do miłości Ojca, który czeka jego powrotu" – dodał.

 

Następnie Franciszek napisał: "Z powodu tego wymagania, aby żadna przeszkoda nie stała pomiędzy prośbą o pojednanie a Bożym przebaczeniem, udzielam od tej pory wszystkim kapłanom, na mocy ich posługi, władzy rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji".

 

Papież przypomniał, że władzy tej udzielił w sposób ograniczony na czas Roku Świętego w liście z 1 września 2015 roku.

 

"To, czego udzieliłem w sposób ograniczony na okres Jubileuszu – wyjaśnił – zostaje obecnie przedłużone w czasie, niezależnie od jakichkolwiek przeciwnych rozporządzeń".

 

Papież stwierdził następnie: "Chciałbym podkreślić z całą mocą, że aborcja jest grzechem ciężkim, ponieważ kładzie kres niewinnemu życiu. Jednakże z równą siłą mogę i muszę stwierdzić, że nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże miłosierdzie, gdy znajduje serce skruszone, które prosi o pojednanie się z Ojcem".

 

"Niech więc każdy kapłan stanie się przewodnikiem, wsparciem i pociechą, towarzysząc penitentom na tej drodze specjalnego pojednania" – zaapelował. 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Ten biskup mówi wprost: „Aborcja jest zawsze złem i nigdy nie może być usprawiedliwiona”

Redakcja malydziennik

Słowacy ofiarowali Islandczykom kościół. Poznaj drogę tego pięknego budynku!

Redakcja malydziennik

Kościół w Belgii przeprasza za… RASIZM. I ma za co przepraszać!

Redakcja malydziennik
Ładuję....