ARCHIWUM

Papież spotyka ateistę. Hawking w Watykanie

Papież Franciszek spotkał się z członkami Papieskiej Akademii Nauk. Jednym z nich jest Stephen Hawking, światowej sławy fizyk, negujący istnienie Boga. Papież powitał Hawkinga przez uściśnięcie jego ramienia.

Stephen Hawking jest wybitnym znawcą fizyki, od lat sugeruje jednak, że niepotrzebny jest Bóg, aby Wszechświat istniał. W "Wielkim Projekcie", książce opisującej sekrety działania kosmosu, we wstępie przekonuje, że cały świat istnieje dzięki grawitacji. Hawking (napisał "Wielki Projekt" razem z Leonardem Mlodinowem) wskazuje także, że wszystko powstaje dzięki "spontanicznej kreacji".

 

Stawia go to jednak w konflikcie z filozofami, którzy wskazują, że człowiek nie zna ani przyczyny spontanicznych kreacji, ani istnienia grawitacji. Tu otwiera się furtka, w której należy szukać Praprzyczyny całego świata.

 

W czasie spotkania Franciszek wskazał naukowcom, że ich rola jest niezwykle ważna, szczególnie w znajdowaniu rozwiązań dla nękających Ziemię problemów. Chodzi głównie o rozwiązanie kryzysu klimatycznego i jego potencjalnych konsekwencji.

 

Papież wezwał, by przedstawiciele nauki i religii wspólnie pracowali na rzecz zminimalizowania skutków ocieplania się klimatu i wyczerpywania zasobów ziemskich.

 

Papieska Akademia Nauk została powołana przez Piusa XI w 1936 roku. Stephen Hawking jest jej członkiem od 1986 roku i spotykał się z poprzednimi papieżami (Pawłem VI, Janem Pawłem II i Benedyktem XVI).

 

Źródło: news.va/DailyMail/PR

Komentarze

Zobacz także

Rezydenci dostaną więcej pieniędzy! Tak obiecuje minister Radziwiłł. ZOBACZ ILE DOSTANĄ!

Redakcja malydziennik

Objawienia w Medjugorie zostaną uznane jeszcze w tym roku? Na tę wiadomość czekają miliony wiernych

Redakcja malydziennik

Jezioro Galilejskie znika… Znak?

Redakcja malydziennik
Ładuję....