RELIGIA

Papież przyjął sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego. Czy rozmawiali o dramatycznej sytuacji chrześcijan w Syrii?

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji w Watykanie amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry’ego. Szef dyplomacji USA uczestniczy w Rzymie w forum MED – Dialogi Śródziemnomorskie na temat sytuacji w tym regionie.

Spotkanie Kerry’ego z papieżem, o którym poinformował Watykan, zorganizowano w ostatniej chwili, a jego szczegóły nie są znane. Wcześniej zapowiadano, że szef amerykańskiej dyplomacji spotka się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Departament Stanu USA, zapowiadając rozmowę Kerry’ego z kardynałem Parolinem, poinformował w nocie, że jej tematami będą „wysiłki na rzecz pokoju, kryzys humanitarny w Syrii, przemoc na Ukrainie i dialog w Wenezueli”.

Media zwracają uwagę na wyjątkową aktywność dyplomatyczną Watykanu w tych dniach i podkreślają, że do kontaktów tych dochodzi w chwili pogorszenia się sytuacji w Syrii.

W czwartek kardynał Parolin rozmawiał z uczestniczącym w forum śródziemnomorskim szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem. Jeszcze w piątek watykański sekretarz stanu spotka się z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, również biorącym udział w tych obradach. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

"Muzułmanie i chrześcijanie nie należą do tej samej kategorii", czyli obok kościoła stoi meczet, który będzie nosił imię Maryi

Redakcja malydziennik

Nie uwierzysz, ile pieniędzy przelał Franciszek na ofiary głodu! Robi wrażenie. Teraz już jest jasne, czemu żyje tak ubogo

"Klątwa" ma znamiona BLUŹNIERSTWA! Episkopat MOCNO o kontrowersyjnym spektaklu

Redakcja malydziennik
Ładuję....