RELIGIA

Papież ofiarą fake newsa. Watykan dementuje: Franciszek nie wspiera środowisk homoseksualnych!

Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. – Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo – twierdzą watykańskie źródła.

Media informowały, że papież złożył gratulacje homoseksualnej parze mężczyzn z okazji chrztu ich adoptowanych dzieci. Wiadomości te rozprzestrzenił osobiście jeden z mężczyzn, publikując zdjęcia listu na facebooku. W Internecie zawrzało.

 

Portal CNA powołując się na źródła w Stolicy Apostolskiej, dementuje doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. – Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo – twierdzi CNA.

 

Tony Reis, działacz LGBT, i jego partner twierdzą, że otrzymali w kwietniu 2017 roku list, w którym było napisane, że papież "patrzy z uznaniem" na gest chrztu ich dzieci i ich rodzinę. – Jest to standardowy język i błogosławieństwo, jakie wysyłane jest do wszystkich ludzi piszących do papieża. Dowody potwierdzają, że Sekretarz Stanu nie mógł wiedzieć, iż wysyła w imieniu papieża błogosławieństwo do homoseksualnej pary – podaje portal Catholic News Agency.

 

Wicedyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Paloma Ovejero w oficjalnym oświadczeniu skrytykował twierdzenie, że papież afirmuje małżeństwa jednopłciowe: – List został sporządzony w języku portugalskim. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane. List był skierowany do jednej osoby i jej rodziny – zakończył Ovejero.

Źródło: deon.pl

Komentarze

Zobacz także

Zobacz jak Matka Fatimska uzdrowiła ojca Pio!

Redakcja malydziennik

Niezbędny warunek bycia chrześcijaninem. Trzeba zostawić…

Redakcja malydziennik

Tak Bóg kocha człowieka! NIEWIARYGODNA historia. Sam zobacz!

Redakcja malydziennik
Ładuję....