RELIGIA

Papież ofiarą fake newsa. Watykan dementuje: Franciszek nie wspiera środowisk homoseksualnych!

Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. – Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo – twierdzą watykańskie źródła.

Media informowały, że papież złożył gratulacje homoseksualnej parze mężczyzn z okazji chrztu ich adoptowanych dzieci. Wiadomości te rozprzestrzenił osobiście jeden z mężczyzn, publikując zdjęcia listu na facebooku. W Internecie zawrzało.

 

Portal CNA powołując się na źródła w Stolicy Apostolskiej, dementuje doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. – Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo – twierdzi CNA.

 

Tony Reis, działacz LGBT, i jego partner twierdzą, że otrzymali w kwietniu 2017 roku list, w którym było napisane, że papież "patrzy z uznaniem" na gest chrztu ich dzieci i ich rodzinę. – Jest to standardowy język i błogosławieństwo, jakie wysyłane jest do wszystkich ludzi piszących do papieża. Dowody potwierdzają, że Sekretarz Stanu nie mógł wiedzieć, iż wysyła w imieniu papieża błogosławieństwo do homoseksualnej pary – podaje portal Catholic News Agency.

 

Wicedyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Paloma Ovejero w oficjalnym oświadczeniu skrytykował twierdzenie, że papież afirmuje małżeństwa jednopłciowe: – List został sporządzony w języku portugalskim. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane. List był skierowany do jednej osoby i jej rodziny – zakończył Ovejero.

Źródło: deon.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy Polska jest „plemieniem przewrotnym”?

Redakcja malydziennik

Pierwsza po wojnie taka budowla w Polsce. Powstaje w Łodzi

Redakcja malydziennik

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary: Amoris laetitia nic nie zmienia

Redakcja malydziennik
Ładuję....