ARCHIWUM

Papież Franciszek zabiera głos ws. ukrywania PEDOFILII! „Jan Paweł II bywał…”

Ojciec Święty przyjął oficjalne stanowisko w sprawie rzekomego ukrywania przypadków pedofilii w Kościele przez Jana Pawła II. Papież Franciszek  zdecydowanie broni dobrego imienia Karola Wojtyły.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele sugestii, jakoby Jan Paweł II nie reagował na przypadki pedofilii wśród duchownych, mimo że doskonale o nich wiedział. Papieżowi miała być rzekomo znana sprawa księdza Marciala Maciela Degollado z Meksyku, założyciela zgromadzenia Legioniści Chrystusa, który wykorzystywał seksualnie dziesiątki nieletnich.

Czytaj także: Papież Franciszek popiera wizję Europy jaką prezentuje Polska!

Papież Franciszek zaprzeczył dziś w wywiadzie telewizyjnym, że Jan Paweł II miał spotkać się z kardynałem Josephem Ratzingerem, aby zablokować postępowanie w sprawie meksykańskiego duchownego.

„Jan Paweł II nie był obecny na tym spotkaniu – zdradził Ojciec Święty.  I dodaje, że było to „spotkanie zwierzchników Kurii, różnych dykasterii, by rozpatrzyć przypadek Maciela”. Franciszek mówił o swoim zmarłym poprzedniku, że „często był wprowadzany w błąd”.

Papież podkreślił ponadto, że Jan Paweł II w pełni zasługuje na miano świętego.

Należy zrozumieć pewne zachowania Jana Pawła II, bo pochodził z zamkniętego świata, zza żelaznej kurtyny, gdzie panował komunizm. Panowała mentalność obronna. Musimy to dobrze zrozumieć, nikt nie może wątpić w świętość tego człowieka i jego dobrą wolę

– wyjaśniał Ojciec Święty.

Źródło: wp.pl

 

Komentarze

Zobacz także

To już przesada! Aktywiści LGBT sprofanowali wizerunek MATKI BOŻEJ!

Adam Gaafar

Rzecznik prasowy Andrzeja Dudy, Marek Magierowski złożył dymisję. Powód?

Redakcja malydziennik

Premier Polski cieszy się, że opozycja … otrzeźwiała!

Redakcja malydziennik
Ładuję....