RELIGIA

Papież Franciszek wstrząśnięty wydarzeniami w Barcelonie! Zapewnił, że…

Ojciec Święty jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w Barcelonie – poinformował watykański rzecznik po zamachach w Hiszpanii. Dodał, że Papież modli się za ofiary i zapewnia o swej bliskości z całym hiszpańskim narodem, a w szczególności z rannymi i rodzinami ofiar.

„Poinformowany o okrutnym zamachu terrorystycznym, który zasiał śmierć i cierpienie na jednym z bulwarów Barcelony; Papież Franciszek pragnie zapewnić o swej najgłębszej solidarności z ofiarami, które straciły życie na skutek tego bestialskiego czynu i modli się o ich wieczny odpoczynek” – czytamy w watykańskim telegramie kondolencyjnym przesłanym dziś na ręce arcybiskupa Barcelony, kard. Juana José Ommelli.

 

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej dodaje ponadto, że w tych chwilach smutku i bólu Franciszek chce również okazać swą bliskość i wsparcie wielu osobom, które zostały ranne, ich rodzinom oraz całemu społeczeństwu Katalonii i Hiszpanii.

 

„Po raz kolejny – czytamy dalej w telegramie – Papież potępia ślepą przemoc, która jest wielką obrazą Stworzyciela i modli się do Najwyższego, aby pomógł nam dalej z determinacją pracować na rzecz pokoju i zgody w świecie”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Ojciec Święty jasno wskazał, co rozwala Kościół: „Prawdziwe nauczanie jednoczy, również sobory jednoczą, tymczasem dzielą ją….”

Idą boso po cud. Bo ta procesja to prawdziwy FENOMEN

Redakcja malydziennik

Czy chrześcijanie muszą płacić podatki? Bóg wzywa nas do wyjścia z systemu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....