RELIGIA

Papież Franciszek wstrząśnięty wydarzeniami w Barcelonie! Zapewnił, że…

Ojciec Święty jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w Barcelonie – poinformował watykański rzecznik po zamachach w Hiszpanii. Dodał, że Papież modli się za ofiary i zapewnia o swej bliskości z całym hiszpańskim narodem, a w szczególności z rannymi i rodzinami ofiar.

„Poinformowany o okrutnym zamachu terrorystycznym, który zasiał śmierć i cierpienie na jednym z bulwarów Barcelony; Papież Franciszek pragnie zapewnić o swej najgłębszej solidarności z ofiarami, które straciły życie na skutek tego bestialskiego czynu i modli się o ich wieczny odpoczynek” – czytamy w watykańskim telegramie kondolencyjnym przesłanym dziś na ręce arcybiskupa Barcelony, kard. Juana José Ommelli.

 

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej dodaje ponadto, że w tych chwilach smutku i bólu Franciszek chce również okazać swą bliskość i wsparcie wielu osobom, które zostały ranne, ich rodzinom oraz całemu społeczeństwu Katalonii i Hiszpanii.

 

„Po raz kolejny – czytamy dalej w telegramie – Papież potępia ślepą przemoc, która jest wielką obrazą Stworzyciela i modli się do Najwyższego, aby pomógł nam dalej z determinacją pracować na rzecz pokoju i zgody w świecie”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Szokujące! Ksiądz suspendowany za odmowę uznania, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą przystępować do Komunii!

Redakcja malydziennik

Ostry atak na… Czy znajdzie wiarę?

Redakcja malydziennik

Papież zachęca nas do tego, byśmy znosili dzielnie tych, którzy są natrętni i naprzykrzający się

Redakcja malydziennik
Ładuję....