Papież Franciszek szokuje wiernych. Przeprasza muzułmanów za…

Papież Franciszek słynie z wprowadzania do religii chrześcijańskiej nowatorskich, a przez to czasem kontrowersyjnych poglądów. Tym razem szczególnie zadziwił katolików.

W swoim przemówieniu na Papieskim Wydziale Teologicznym 21 czerwca papież zszokował katolików. Opowiadał o tym, że muzułmanie wielokrotnie doświadczali przemocy z rąk chrześcijan. Wspominał szczególnie częstą agresję i wojny w rejonach śródziemnomorskich.

 

CZYTAJ TAKŻE: TRAGEDIA! NIEMOWLĘ wylało na siebie WRZĄTEK. Szpital nie udzielił pomocy

 

Papież miał co prawda na myśli fanatyckich chrześcijan, którzy tylko mienili się taką nazwą. Wspominał europejskie praktyki kolonialne, wojny i prześladowania w imię religii pod pretekstem rasowym lub doktrynalnym. Zaznaczył, że należy „stworzyć przyszłość naszych społeczeństw i naszych miast”, a narody powinny „odrzucać wszelkie pokusy podboju i zamknięcia”.

 

Jesteśmy wezwani do tego, by uważać ich za partnerów w budowie pokojowej koegzystencji także wtedy, gdy dochodzi do wstrząsających epizodów z rąk grup fanatyków – stwierdził papież Franciszek mówiąc o muzułmanach.

 

Papież zapomniał jednak wspomnieć o wszystkich agresjach i wojnach ze strony muzułmanów, a także próbie podbicia Europy przez Arabów czy Turków. Słowa papieża Franciszka są brane przez niektórych za objaw ideologii multikulturalizmu forsowanej przez lewicę.

 

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Komentarze