ARCHIWUM WYDARZENIA

Papież Franciszek szokuje wiernych. Przeprasza muzułmanów za…

papież

Papież Franciszek słynie z wprowadzania do religii chrześcijańskiej nowatorskich, a przez to czasem kontrowersyjnych poglądów. Tym razem szczególnie zadziwił katolików.

W swoim przemówieniu na Papieskim Wydziale Teologicznym 21 czerwca papież zszokował katolików. Opowiadał o tym, że muzułmanie wielokrotnie doświadczali przemocy z rąk chrześcijan. Wspominał szczególnie częstą agresję i wojny w rejonach śródziemnomorskich.

 

CZYTAJ TAKŻE: TRAGEDIA! NIEMOWLĘ wylało na siebie WRZĄTEK. Szpital nie udzielił pomocy

 

Papież miał co prawda na myśli fanatyckich chrześcijan, którzy tylko mienili się taką nazwą. Wspominał europejskie praktyki kolonialne, wojny i prześladowania w imię religii pod pretekstem rasowym lub doktrynalnym. Zaznaczył, że należy „stworzyć przyszłość naszych społeczeństw i naszych miast”, a narody powinny „odrzucać wszelkie pokusy podboju i zamknięcia”.

 

Jesteśmy wezwani do tego, by uważać ich za partnerów w budowie pokojowej koegzystencji także wtedy, gdy dochodzi do wstrząsających epizodów z rąk grup fanatyków – stwierdził papież Franciszek mówiąc o muzułmanach.

 

Papież zapomniał jednak wspomnieć o wszystkich agresjach i wojnach ze strony muzułmanów, a także próbie podbicia Europy przez Arabów czy Turków. Słowa papieża Franciszka są brane przez niektórych za objaw ideologii multikulturalizmu forsowanej przez lewicę.

 

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Komentarze

Zobacz także

„Pokuta, pokuta, pokuta”. Świat nie przetrwa, jeśli… Wielki apel papieża!

Redakcja malydziennik

MON dalej mocno wspiera cywilów! ZOBACZ co oferuje!

Redakcja malydziennik

Ta decyzja załamała francuskich biskupów. Trudno się dziwić, skoro sąd pozwolił, by dzieci traktowano jak TOWAR

Redakcja malydziennik
Ładuję....