KOŚCIÓŁ POWSZECHNY WYDARZENIA

Papież Franciszek powiedział co będzie robił po swojej rezygnacji

Przez 9 lat pontyfikatu Papieża Franciszek systematycznie z różnym natężeniem mówi się o tym, że może on abdykować z urzędu podobnie jak jego poprzednik Benedykt XVI. W ostatnich dniach Ojciec Święty zdementował te plotki wskazując jednocześnie co chciałby robić na emeryturze.

W wywiadzie dla meksykańskich mediów Papież Franciszek kolejny raz stanowczo zaprzeczył, jakoby miał przejść na emeryturę. „Nie mam zamiaru rezygnować, na razie nie” – powiedział Ojciec Święty w ponad dwugodzinnej rozmowie, którą w całości wyemitowała telewizja Univision. Przyznał, że zawsze myślał, że jego pontyfikat będzie krótki. „Nawet nie zauważyłem, jak minęło te dziewięć lat” – powiedział. Zapewnił, że choć ma problemy z kolanem i czuje, że nie jest już tak silny, jak na początku pontyfikatu, to jednak jak dotąd ani raz nie przyszło mu do głowy, żeby zrezygnować.

Wyraził swój wielki podziw dla Benedykta XVI, który chociaż ma już 95 lat, to prowadzi na emeryturze aktywne życie, czytając, studiując i pisząc wciąż nowe przemyślenia. „Jeśli będę widział, że nie daję rady, że jestem przeszkodą, wówczas liczę na pomoc w podjęciu decyzji w przejściu na emeryturę” – powiedział Franciszek.

Zaznaczył, że gdyby do tego doszło, wolałby być uznany za emerytowanego biskupa Rzymu niż Papieża. „Jeśli dożyję do rezygnacji, to chciałbym poświęcić ten czas spowiadaniu wiernych i odwiedzaniu chorych w jakiejś włoskiej parafii” – dodał Franciszek.

źródło: ekai.pl

Komentarze

Zobacz także

Córka Trumpa została Żydówką, a teraz skłoniła prezydenta do zaprzestania walki z lobby gejowskim!

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE polskie jezioro. Zobacz, co było UKRYTE pod wodą (WIDEO)

Redakcja malydziennik

W Teksasie się nie patyczkują. Właśnie trzy szkoły wprowadziły tam kary cielesne

Ładuję....