OPINIE RELIGIA

Papież Franciszek o kobietach: „Nie są od zmywania naczyń”

Jako głowa Kościoła katolickiego papież Franciszek często odwołuje się do wartości tradycji i rodziny…jednak czy to znaczy, że kobieta ma siedzieć w domu i zajmować się gospodarstwem i dziećmi? Nie, papież twierdzi, że wręcz przeciwnie.

 

W swoim ostatnim kazaniu podczas Mszy świętej w Domu św. Marty, papież odniósł się do fragmentu z Księgi Rodzaju o stworzeniu kobiety. Podkreślał, że kobieta przynosi światu harmonię, czego ani mężczyźni, ani inne stworzenia nie potrafią. Nie oznacza to jednak, że ktoś jest przez to gorszy albo lepszy- istnieją różnice między płciami, mówi papież Franciszek, ale dzięki temu się one dopełniają.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wulkan grozi erupcją! Katastrofa może rozpocząć się w ciągu…

 

W kazaniu wspomniano także o szacunku dla drugiego człowieka, szczególnie do kobiety, która nie jest od zmywania naczyń i nie powinno się jej wykorzystywać do przyziemnych prac, tak jak niektórzy uważają, że kobiety są stworzone do roboty. Franciszek uczy, że kobieta daje harmonię, łagodność i sprawia, że świat jest piękniejszy.

Komentarze

Zobacz także

Oto grzech, którego nawet Bóg nie jest w stanie ODPUŚCIĆ! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Jestem przeciw karom dla o. Gużyńskiego. Bezmyślność groźniejsza niż jego opinie!

Redakcja malydziennik

"Nasza wiara rodzi się o poranku" – mówił dziś Franciszek. Opisał też osobę, która uważała się za doskonałą, aż do czasu, gdy spotkała Boga – SPRAWDŹ o kim mówił

Redakcja malydziennik
Ładuję....