POLITYKA

Papież Franciszek jednym z najbardziej wpływowych ludzi świata wg. lewackiego Time`a

Papież zyskał uznanie amerykańskiego tygodnika Time. Po raz kolejny zaliczył on Franciszka do grona stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Krótkiej prezentacji Ojca Świętego dokonał kard. Blace Cupich, który przez obecnego Papieża został mianowany arcybiskupem Chicago, a następnie włączony do Kolegium Kardynalskiego.

Przypomina on, że w swymi pierwszym wywiadzie Franciszek przedstawił się jako grzesznik, a kiedy w Bazylice Watykańskiej miał słuchać spowiedzi, sam jako pierwszy się wyspowiadał, bo, jak stwierdza kard. Cupich „nie można towarzyszyć cierpiącemu światu, samemu nie uznając swych błędów”. To samo, jak dodaje, dotyczy również Kościoła, którym kieruje Franciszek.

Przypomina on, że przed konklawe kard. Bergoglio przestrzegał kardynałów przed Kościołem autoreferencyjnym i zalecał wyjście na zewnątrz, na margines społeczeństwa, bo tam działa Bóg. Zdaniem kard. Cupicha jest to szczególnie aktualne właśnie teraz, kiery Franciszek zachęca nas do przyjmowania uchodźców. Na zakończenie metropolita Chicago przypomina, że ulubionym zdaniem Franciszka są słowa Pawła VI, że współczesny człowiek chętniej słucha świadków niż nauczycieli.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Australijska polityk jest zdruzgotana! Nigdy się nie spodziewała, że w komputerze męża znajdzie TAKIE materiały

Redakcja malydziennik

Polacy podzieleni jak nigdy dotąd!

Jutro, po raz kolejny, PiS pokaże, czy jest dobrą zmianą czy tylko zmianą ekipy. I być może zadecyduje o przyszłości swojej władzy

Redakcja malydziennik
Ładuję....