RELIGIA

Papież Franciszek do amerykańskich biskupów: trzeba obalać mury i budować mosty

Papież Franciszek wezwał amerykańskich biskupów do krzewienia kultury dialogu, by "obalać mury i budować mosty". Swe przesłanie wystosował w związku z obradami Konferencji Episkopatu USA w Baltimore.

W przesłaniu wideo skierowanym do obradujących w stanie Maryland biskupów papież powiedział, że Kościół w USA „na przestrzeni dziejów przyjął i zintegrował kolejne fale imigrantów”.

W bogatej różnorodności swych języków i tradycji kulturowych ukształtowali oni zmieniające się oblicze amerykańskiego Kościoła” – zauważył.

Naszym wielkim wyzwaniem jest tworzenie kultury spotkania, która zachęcać będzie poszczególne osoby i grupy do dzielenia się bogactwem swych tradycji i doświadczeń, by obalić mury i budować mosty” – oświadczył Franciszek.

Jesteśmy powołani do tego, by być zwiastunami dobrych nowin dla społeczeństwa dręczonego przez niepokojące zmiany społeczne, kulturowe i duchowe oraz rosnącą polaryzację” – stwierdził papież.

Położył nacisk na znaczenie pracy duszpasterskiej wśród katolików hiszpańskojęzycznych i podkreślił, że wspólnota ta wnosi ważny wkład w życie narodu.

Franciszek wystosował swe przesłanie tydzień po wyborach prezydenckich w USA i wygranej Donalda Trumpa.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zbawienie bez krzyża jest iluzją. To najwyżej pomysł szatana

Redakcja malydziennik

„Św. Teresa pokazała mi piekło”. Cudowna historia nawrócenia katolickiego mistyka

Redakcja malydziennik

KONIECZNIE ZOBACZ jakie cuda miały miejsce w związku z Bożym Ciałem. NIESAMOWITE !

Redakcja malydziennik
Ładuję....