RELIGIA

Papież do Polaków: Niech wasze modlitwy i ofiary będą znakiem

Zwracając się do obecnych na Placu św. Piotra pielgrzymów polskich, Papież nawiązał do obchodzonego w naszym kraju Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W najbliższą niedzielę z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, już po raz dziewiąty będziecie obchodzili w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, wspierając duchowo i materialnie braci i siostry na Bliskim Wschodzie. Niech wasze modlitwy i ofiary będą dla nich konkretną pomocą i znakiem łączności ze wszystkimi, którzy cierpią dla imienia Chrystusa na całym świecie. Wam tu obecnym i waszym bliskim, szczególnie redakcji i słuchaczom Radia Katowice, które obchodzi w tym roku 90-lecie swego istnienia, z serca błogosławię”.

 

W audiencji uczestniczyła delegacja Polskiego Radia Katowice, która wzięła też wczoraj udział w Eucharystii w Bazylice Watykańskiej. Prezes rozgłośni Piotr Ornowski przekazał Ojcu Świętemu pamiątkową replikę mikrofonu, używanego w Radiu Katowice na samym początku jego działalności, w roku 1927.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Jakiej cechy najbardziej brakuje księżom? Odpowiedź Franciszka może zaskakiwać

Redakcja malydziennik

"Kapłan a nawet mnich, który nie jest ojcem do niczego się nie przyda". Papież ostro do kleryków

Redakcja malydziennik

Biskupi ingerują w politykę: "To stwarza sytuację dyktatury". Wszystko jest z błogosławieństwem samego…

Redakcja malydziennik
Ładuję....