POLITYKA

Papież chce debaty o zniesieniu celibatu?

Debata miałaby dotyczyć posługi kapłańskiej w wyjątkowych okolicznościach – konkretnie w Amazonii, gdzie spada liczba powołań. Czy rozwiązaniem mogłoby być dopuszczenie do posługi żonatych mężczyzn? O taką dyskusję, jak donosi "The Telegraph" powołując się na watykańskie źródła, apeluje papież Franciszek.

Angielska gazeta pisze, że na prośbę kardynała Claudio Hummesa z Amazonii papież Franciszek rozpocznie debatę na temat celibatu w Amazonii. Prośbę wsparł biskup Erwin Krautler, sugerując jednocześnie, że nadchodzący w 2019 roku Synod Amazoński powinien też rozważyć wyświęcanie żeńskich diakonów.

 

Papież Franciszek mówił wcześniej, że jest zwolennikiem celibatu. Zaznaczył jednocześnie, że celibat jest prawem kościelnym, a nie dogmatem wiary, co znaczy, że można go znieść.

 

"The Telegraph" jednocześnie przypomina, że w kościele katolickim pełnią już posługę żonaci księża. Są to pojedyncze przypadki kapłanów anglikańskich, którzy przeszli na łono kościoła katolickiego, kapłani kościoła koptyjskiego oraz członkowie niektórych obrządków wschodnich.

 

Czy to kolejny fake news, czy rzeczywiście problem wymaga takich kroków? 

 

Źródło: The Thelegrpah

Komentarze

Zobacz także

Nie uwierzysz! Barack Obama ZAORAŁ emigracyjną politykę Unii Europejską – "ponosimy odpowiedzialność wobec własnych obywateli, którzy nas wybrali"

NAJNOWSZE SONDAŻE! Zaskakujący wynik PiS-u!

Zobacz jak został zmiażdżony Juncker! BEZCENNE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....