POLITYKA

Papież chce debaty o zniesieniu celibatu?

Debata miałaby dotyczyć posługi kapłańskiej w wyjątkowych okolicznościach – konkretnie w Amazonii, gdzie spada liczba powołań. Czy rozwiązaniem mogłoby być dopuszczenie do posługi żonatych mężczyzn? O taką dyskusję, jak donosi "The Telegraph" powołując się na watykańskie źródła, apeluje papież Franciszek.

Angielska gazeta pisze, że na prośbę kardynała Claudio Hummesa z Amazonii papież Franciszek rozpocznie debatę na temat celibatu w Amazonii. Prośbę wsparł biskup Erwin Krautler, sugerując jednocześnie, że nadchodzący w 2019 roku Synod Amazoński powinien też rozważyć wyświęcanie żeńskich diakonów.

 

Papież Franciszek mówił wcześniej, że jest zwolennikiem celibatu. Zaznaczył jednocześnie, że celibat jest prawem kościelnym, a nie dogmatem wiary, co znaczy, że można go znieść.

 

"The Telegraph" jednocześnie przypomina, że w kościele katolickim pełnią już posługę żonaci księża. Są to pojedyncze przypadki kapłanów anglikańskich, którzy przeszli na łono kościoła katolickiego, kapłani kościoła koptyjskiego oraz członkowie niektórych obrządków wschodnich.

 

Czy to kolejny fake news, czy rzeczywiście problem wymaga takich kroków? 

 

Źródło: The Thelegrpah

Komentarze

Zobacz także

20-latek miał przy sobie "MATKĘ SZATANA"! Chciał dokonać zamachu!

Redakcja malydziennik

Eksplozja samochodu na Polach Elizejskich! To raczej nie był przypadek

Redakcja malydziennik

Kolejne granice przekroczone. W konkursie na najobrzydliwszy komentarz na temat zamachów wygrał… WSTYD!

Ładuję....