ARCHIWUM

Papież APOKALIPTYCZNIE. "Jesteśmy cywilizacją, która… To się nazywa samobójstwo. Módlmy się”

o modlitewnym czuwaniu w sanktuarium nowych męczenników Franciszek spotkał się z grupą migrantów, którymi opiekuje się Wspólnota św. Idziego. Natomiast już po wyjściu z Bazyliki św. Barłomieja, Franciszek skierował również krótkie pozdrowienie do ludzi, którzy zgromadzili się przed świątynią.

„Dziękuję wam za obecność i za modlitwę w tym kościele męczenników. Pomyślmy o okrucieństwie, o narastającym dziś okrucieństwie względem tak wielu ludzi. Względem ludzi wyzyskiwanych. Względem ludzi, którzy przybywają na łódkach, a potem pozostają tam w krajach wielkodusznych jak Włochy i Grecja, które ich przyjmują, lecz traktaty międzynarodowe powstrzymują… Gdyby we Włoszech przyjęto po dwóch migrantów w każdej gminie, byłoby miejsca dla wszystkich…. Gdyby wielkoduszność Południa, Lampedusy, Sycylii, Lesbos, mogła zarazić też Północ. To prawda: jesteśmy cywilizacją, która nie rodzi dzieci. Ale zamykamy też drzwi przed migrantami. To się nazywa samobójstwo. Módlmy się” – powiedział Papież.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Masakra w Nowym Orleanie. To CUD, że nikt nie zginął!

Redakcja malydziennik

Zgadnij, kto doniósł, na ojca niepłacącego alimentów, ex-kodowca Kijowskiego!

Redakcja malydziennik

"Nie dopuścimy, aby zwyciężyła barbarzyńska demokracja" – a to nie Unia o Polsce, takie rzeczy w Hiszpanii! Rajoy broni się jak może przed referendum w Katalonii

Redakcja malydziennik
Ładuję....