POLITYKA

Państwo Islamskie zmienia dzieci w maszyny do zabijania

Pokazywali nam nagrania, jak wysadzają się zamachowcy samobójcy. Uczyli jak atakować wozy opancerzone – mówi 12-letni Mahmud. Do chłopaka szkolonego w tajnym obozie Państwa Islamskiego dotarli reporterzy Sky News. Terroryści łamią tam psychikę zwerbowanych dzieci i szykują do tego, by byli maszynami do zabijania.

 

Młodzi bojownicy, w większości nie mający nawet 16 lat, trenowani są w obozach dżihadystów. Jednym z wyjątkowo okrutnych ćwiczeń, które wykonują, jest polowanie w opuszczonych budynkach na żywych, uciekających ludzi. Gdy ich odnajdą, bez wahania pociągają za spust. Podobne szkolenie w tajnym obozie IS przeszedł 12-letni Mahmud.

 

Przez pół roku chłopak poddawany był terrorystycznej indoktrynacji. – Przyszedł do mnie mój kolega. Pokazał mi zdjęcia z obozu. Namawiał mnie, żebym przeszedł trening. Mówił mi, że dadzą mi broń, samochód, żonę, a w przyszłości czekają mnie dziewice w raju – opowiada Mahmud. 

 

Dziś już z ISIS nie chce mieć nic wspólnego: „Wyprali mi mózg. Pokazywali nam nagrania, jak wysadzają się zamachowcy samobójcy. Uczyli jak atakować wozy opancerzone, pod jakim kątem najlepiej strzelić w przednią szybę, by ją zbić. Uczyliśmy nas skradać się tak, by zaatakować znienacka”.

 

Według organizacji broniących praw człowieka, dżihadyści szkolą nawet kilkaset dzieci rocznie. Najczęściej to sieroty. Dzieci są porywane także z obozów dla uchodźców. Inne sprzedają terrorystom ubogie rodziny.

 

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

Atak Wyborczej na abp. Jędraszewskiego!

Redakcja malydziennik

Zobacz co powiedział Papież o emigracji

Jak daleko nam do prawdy o Magdzie Żuk? Właśnie pojawiły się nowe informacje!

Redakcja malydziennik
Ładuję....