ARCHIWUM

Pan Bóg ma słabą pamięć… Co znaczą te zaskakujące słowa PAPIEŻA? ZOBACZ!

„Nieraz lubię mówić Panu Bogu żartem: «Ty nie masz dobrej pamięci!». Bóg ma taką «słabość», że kiedy przebacza, to zapomina” – mówił papież podczas porannej, piątkowej mszy w Domu św. Marty.

Trzeba przezwyciężyć egoistyczną mentalność uczonych w prawie, którzy zawsze potępiali – wskazał Franciszek na porannej Mszy. Nawiązując w homilii do dzisiejszego czytania z Listu do Hebrajczyków podkreślił, że nowe przymierze, które Bóg zawiera z nami w Chrystusie, zmienia nasze serca i mentalność, sposób odczuwania, działania, widzenia. Prawo Boże nie jest czymś zewnętrznym.

 

„Nowe przymierze zmienia nasze serce i pozwala nam widzieć prawo Pańskie tym nowym sercem, nowym umysłem. Pomyślmy o uczonych w prawie, którzy prześladowali Jezusa. Czynili oni wszystko, naprawdę wszystko, co było nakazane przez prawo, mieli je w małym paluszku całkowicie, w każdym szczególe. A jednak ich mentalność była daleka od Boga. Była to mentalność egoistyczna, skoncentrowana na sobie samych: ich serce było takie, że zawsze, bezustannie potępiało. Nowe przymierze przemienia nasze serce i nasz umysł. To przemiana mentalności” – mówił Ojciec Święty.

 

Przebaczając Bóg zapewnia nas, że nie będzie już pamiętał naszych grzechów – zwrócił uwagę Papież i dodał: „Nieraz lubię mówić Panu Bogu żartem: «Ty nie masz dobrej pamięci!». Bóg ma taką «słabość», że kiedy przebacza, to zapomina”.

 

„On zapomina, ponieważ przebacza. Widząc serce skruszone przebacza i zapomina: «Zapomnę, nie będę już pamiętał ich grzechów». Jednak to również jest wezwaniem, żeby nie przypominać Panu Bogu grzechów, czyli już więcej nie grzeszyć: «Ty mi przebaczyłeś, zapomniałeś, ale ja powinienem…». Życiowa przemiana, nowe przymierze odnawia mnie, zmienia mi życie – nie tylko mentalność i serce, ale całe życie. Mam żyć w ten sposób: bez grzechu, z dala od grzechu. To jest stworzenie na nowo. W ten sposób Pan stwarza na nowo nas wszystkich” – wskazał Franciszek.

 

Na zakończenie homilii Ojciec Święty podkreślił potrzebę zmiany przynależności. Należymy odtąd do Boga, a nie do innych bożków, które przecież nie istnieją, które są niczym. Zmiana mentalności, serca, życia i przynależności jest nowym stworzeniem, którego Pan dokonuje w sposób jeszcze bardziej cudowny niż pierwszego. Musimy Go prosić, by dał nam być wiernymi temu przymierzu.

 

„Pieczęcią tego przymierza jest wierność: być wiernym temu, czego Pan dokonuje, by zmienić naszą mentalność, by zmienić nam serce. Prorocy mówili: «Pan przemieni twoje serce kamienne w serce z ciała». Trzeba zmienić serce, zmienić życie, nie grzeszyć już więcej i nie przypominać Panu Bogu tego, co zapomniał, naszymi grzechami popełnianymi dzisiaj. Trzeba zmienić przynależność: nie należeć już nigdy do światowości, do ducha tego świata, do błahostek tego świata, ale tylko do Pana” – powiedział Papież.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Śląsk jest polski, walczyliśmy o to wszyscy razem! „To nie jest tak, że Polska nie interesowała się Śląskiem”

Redakcja malydziennik

Program „300 plus”. Sprawdź co musisz zrobić

Redakcja malydziennik

Piekielna noc w HAMBURGU! Ponad 213 rannych policjantów

Redakcja malydziennik
Ładuję....