POLITYKA

Pamiętasz tę polityk? Oto skąd wzięła się jej fryzura!

Ten warkocz już na zawsze będzie kojarzony z Julią Tymoszenko. Co ciekawe, nie wziął się znikąd i bardziej niż styl pani premier podkreślał jej poglądy.

Julia Tymoszenko dała się poznać szerokiej opinii publicznej spoza Ukrainy w czasie pomarańczowej rewolucji na przełomie 2004 i 2005 roku. Jej charakterystyczna fryzura została przypisana jednej z liderek ruchu dążącego do zmiany władzy w Kijowie.

 

Fala rewolucyjna wyniosła ją na krótko do funkcji premiera, potem znów wróciła do rządów i trafiła do więzienia. Te wydarzenia nie zmieniły jednak jej fryzury – za każdym razem prezentowała się w we włosach związanych w warkocz ułożonych w charakterystyczny kosz.

 

Teraz wiemy już, że to nie moda na Ukrainie podyktowała zmianę uczesania, ale polityczna potrzeba. Szczegóły na ten temat zdradził Alieksiej Sitnikow, ekspert ds. marketingu politycznego, który pracował nad wizerunkiem publicznym Tymoszenko.

 

Sitnikow opowiadał o kulisach pracy w programie telewizyjnym „112 Ukraina”. Decyzja o zmianie uczesania rosnącej liderki opozycji podjęto pod koniec lat 90. Powodem było badanie przeprowadzone przez szerokie grono specjalistów, które wyniki jasno stwierdziły, że Tymoszenko nie jest uznawana za Ukrainkę, a dodatkowo była zbyt atrakcyjna, aby mogła być zaakceptowana przez kobiety głosujące w wyborach – traktowały one młodą liderkę jak rywalkę.

 

Ukraińcy „nie akceptowali pięknej, bardzo seksownej, energicznej i efektowanej kobiety. Trzeba było przypiąć pewnego rodzaju etykietkę, że jest Ukrainką” – mówił w programie Sitnikow. I trzeba przyznać, że taktyka przyniosła dobre skutki dla Tymoszenko.

 

W 2005 sięgnęła po funkcję premiera, w 2007 roku jej partia stworzyła rząd, a w 2010 roku o mały włos przegrała wybory prezydenckie. Od 2014 roku znów zasiada w parlamencie, nawet pomimo wcześniejszej odsiadki w więzieniu.

 

Liderka Batkiwszczyny i Bloku Julii Tymoszenko długo jednak nie chciał się zgodzić na zmianę uczesania. Swój styl zmieniła dopiero po kilku latach i dopiero potem doszła do pełnienia pierwszoplanowych funkcji w polityce Ukrainy.

 

Czy warkocz to klucz do sukcesu? Wydaje się, że pomógł Tymoszenko, ale oznacza to, że bardzo nas łatwo zmanipulować…

Źródło: sputnik.ru/ MałyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Ciągle rośnie bilans ofiar pożaru Grenfell. Odnaleziono kilka osób, ale zabitych jest aż…

Redakcja malydziennik

Kto by pomyślał! Do Boga doprowadził ją… twórca „Playboya”

Redakcja malydziennik

Złapiesz się za głowę czytając o tej niemieckiej manipulacji. Co wg Niemców mają Czechy do reparacji wobec Polski?

Redakcja malydziennik
Ładuję....