ARCHIWUM

"Pamięć o śp. Łukaszu bodźcem do świadczenia dobra"

Pamięć o śp. Łukaszu winna stać się bodźcem do świadczenia dobra innym – mówił bp Henryk Wejman w homilii podczas pogrzebu Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie. Podkreślił, że "służąc ludziom i broniąc ludzkiej godności śp. Łukasz Urban do końca był blisko Boga”.

 

"Świętej pamięci Łukasz, żyjąc tu na ziemi, tworzył siebie. A tworzył siebie służąc drugiemu człowiekowi. Tę służbę spełniał w rozmaitej formie, w danym sobie czasie, nade wszystko jako zawodowy kierowca. Swoją pracę wykonywał sumiennie i z takim nastawieniem, aby jej owoce zawsze radowały odbiorców. Jego pracowitość i usłużność budziły w ludziach zaufanie do niego i otwartość na drugiego człowieka" – powiedział bp Wejman.

 

"Okazywanie tego dobra innym z naszej strony będzie najpełniejszą formą wdzięczności wobec niego, ale zarazem także w myśl słów wybitnego naszego pisarza Romana Brandstaettera, który mówił o sobie +tylko wtedy jestem, gdy jestem dobrym+ będzie wyznacznikiem naszego działania i spełniania się w człowieczeństwie" – powiedział bp Wejman.

 

Zwracając się do Boga biskup prosił m.in. by rodzinie i najbliższym dał siłę do trwania przy nim. "Zaś krzywdzicieli pobudź do przemiany serca, aby nastał na tej ziemi upragniony pokój" – powiedział.

 

W uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, które odbywają się w Baniach (Zachodniopomorskie) uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Szykują się poważne zmiany w prawie aborcyjnym w USA!

Redakcja malydziennik

Bez TEGO nie ma chrześcijanina. Papież przypomina, że mamy być…

Redakcja malydziennik

Jerzy Owsiak przekazał DRAMATYCZNĄ wiadomość. Łzy same cisną się do oczu.

K.D.
Ładuję....