OPINIE

Owsiak największym szkodnikiem polskiej służby zdrowia. Jest opinia

Owsiak

Informatyk i twórca  komunikatora Gadu-Gadu Łukasz Foltyn we wpisie na Facebooku krytycznie odniósł się do działalności Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Na lekarzach nie ma naklejki NFZ, ani na pielęgniarkach, lekach, łóżkach, urządzeniach, budynkach (no jest przed wejściem do szpitali, ale logo WOŚP jest dużo większe i bardziej widoczne). Czyli z naszych składek nic nie ma, nie to, co z WOŚP… Choć to 1/1000 wydatków NFZ, to efekt daje nieporównanie większy…Takie spustoszenie w świadomości społeczeństwa robi Jurek Owsiak, dlatego uważam go za największego szkodnika służby zdrowia i chorujących” – stwierdził informatyk, twórca Gadu – Gadu.

Na słowa Foltyna zareagował sam Jerzy Owsiak. Przypomniał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez wiele lat współpracowała z Gadu-Gadu. Podczas wielu finałów była możliwość licytowania tzw. „złotych numerów”.

Do wpisu odniósł się Jerzy Owsiak:

Łukasz? Czy coś się stało? Gadu Gadu czyniło (i nadal czyni) nieprawdopodobnie piękne historie wokół WOŚP! Wszystkich nas to bawiło, cieszyło, a na końcu z tych zdobytych także przez Ciebie i Twoją załogę pieniędzy, kupowaliśmy sprzęt medyczny. Jeśli, Łukasz, coś nie styka – OK! Każdy ma do tego prawo. Tylko błagam, zrób coś, o co prosimy od lat – jak nie grasz, nie przeszkadzaj”.

Do wypowiedzi informatyka odniosła się też  WOŚP na swojej stronie:

„WOŚP nigdy nie rościło sobie prawa ani nie stawia się w roli siły zastępującej systemową opiekę zdrowotną w Polsce. NFZ i Ministerstwo Zdrowia organizują i odpowiadają za to, by każdemu Polakowi zapewnić zagwarantowaną w konstytucji opiekę, kiedy zdarzy się choroba. A Orkiestra stara się ze wszystkich swoich sił – pomóc. Bo życie i zdrowie każdego, a zwłaszcza najmłodszego pacjenta w szpitalu, jest dla nas najważniejsze.”

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Hasło tegorocznego finału to: „Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Party.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/owsiak-sie-wkurzy-krystyna-pawlowicz-mu-nie-odpuszcza-zobacz-czego-sie-domaga/

 

Komentarze

Zobacz także

Polsce grozi wojna

Redakcja malydziennik

Czy możemy być pewni naszej niepodległości?

Redakcja malydziennik

Znęcanie się nad zwierzętami to tradycja świąteczna? Zobacz do czego namawia Magda Gessler

Redakcja malydziennik
Ładuję....