OPINIE

Owsiak największym szkodnikiem polskiej służby zdrowia. Jest opinia

Owsiak

Informatyk i twórca  komunikatora Gadu-Gadu Łukasz Foltyn we wpisie na Facebooku krytycznie odniósł się do działalności Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Na lekarzach nie ma naklejki NFZ, ani na pielęgniarkach, lekach, łóżkach, urządzeniach, budynkach (no jest przed wejściem do szpitali, ale logo WOŚP jest dużo większe i bardziej widoczne). Czyli z naszych składek nic nie ma, nie to, co z WOŚP… Choć to 1/1000 wydatków NFZ, to efekt daje nieporównanie większy…Takie spustoszenie w świadomości społeczeństwa robi Jurek Owsiak, dlatego uważam go za największego szkodnika służby zdrowia i chorujących” – stwierdził informatyk, twórca Gadu – Gadu.

Na słowa Foltyna zareagował sam Jerzy Owsiak. Przypomniał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez wiele lat współpracowała z Gadu-Gadu. Podczas wielu finałów była możliwość licytowania tzw. „złotych numerów”.

Do wpisu odniósł się Jerzy Owsiak:

Łukasz? Czy coś się stało? Gadu Gadu czyniło (i nadal czyni) nieprawdopodobnie piękne historie wokół WOŚP! Wszystkich nas to bawiło, cieszyło, a na końcu z tych zdobytych także przez Ciebie i Twoją załogę pieniędzy, kupowaliśmy sprzęt medyczny. Jeśli, Łukasz, coś nie styka – OK! Każdy ma do tego prawo. Tylko błagam, zrób coś, o co prosimy od lat – jak nie grasz, nie przeszkadzaj”.

Do wypowiedzi informatyka odniosła się też  WOŚP na swojej stronie:

„WOŚP nigdy nie rościło sobie prawa ani nie stawia się w roli siły zastępującej systemową opiekę zdrowotną w Polsce. NFZ i Ministerstwo Zdrowia organizują i odpowiadają za to, by każdemu Polakowi zapewnić zagwarantowaną w konstytucji opiekę, kiedy zdarzy się choroba. A Orkiestra stara się ze wszystkich swoich sił – pomóc. Bo życie i zdrowie każdego, a zwłaszcza najmłodszego pacjenta w szpitalu, jest dla nas najważniejsze.”

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Hasło tegorocznego finału to: „Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Party.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/owsiak-sie-wkurzy-krystyna-pawlowicz-mu-nie-odpuszcza-zobacz-czego-sie-domaga/

 

Komentarze

Zobacz także

Katolicy potrzebują nowej formuły politycznej

Redakcja malydziennik

Amerykański historyk: Po wojnie Hitler ukrywał się w…

Adam Gaafar

Intronizacja Sługi Cierpiącego, czyli apel o nawrócenie do Polaków

Redakcja malydziennik
Ładuję....