RELIGIA

Oto, z jakich powodów cierpiał ten duchowny! Podstawową przyczynę widział w ODDALANIU SIĘ OD BOGA

Zmarły przed miesiącem kard. Carlo Caffarra był wspominany w Watykanie. Z ust abp Vincenzo Paglii usłyszeliśmy kilka ciekawych faktów o nim.

W Rzymie wspominano wczoraj kard. Carla Caffarrę, założyciela i wieloletniego prezesa nie istniejącego już Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Zmarł on 6 września. Mszę w jego intencji odprawił abp Vincenzo Paglia, wielki kanclerz nowego Instytutu Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.

 

Abp Paglia zauważył, że wielu pracowników Instytutu znało kard. Caffarrę osobiście i ceniło go za jego pobożność, wielką wiedzę i żarliwą miłość do Kościoła. Z tego też względu cieszył się on zaufaniem Jana Pawła II. Wielki kanclerz Instytutu przyznał, że on sam w ostatnich latach często rozmawiał ze zmarłym purpuratem, który bardzo boleśnie przeżywał oddalanie się ludzi od prawdy, zamęt i błędy, w jakich pogrążają się ich sumienia, a także uleganie złemu. Podstawową tego przyczynę widział on w oddalaniu się od Boga, Jego miłości, prawa i łaski – wspominał abp Paglia.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

ODMÓW tę modlitwę a WYDARZĄ SIĘ PRAWDZIWE CUDA W TWOIM ŻYCIU! SPRÓBUJ!!!

Tak Bóg kocha człowieka! NIEWIARYGODNA historia. Sam zobacz!

Redakcja malydziennik

Naukowcy postanowili dowartościować ateistów. Tyle że przyjmują irracjonalne założenia

Ładuję....