WYDARZENIA

Oto Violet-Mosse Brown, najstarsza osoba na świecie. W marcu skończyła…

Violet-Mosse Brown z Jamajki właśnie skończyła 117 lat. Pytana o receptę na długowieczność, odpowiedziała: „Nie wolno pić rumu”.

 

Violet-Mosse Brown, zwana jako ciotka V, urodziła się 10 marca 1900 r., 67 lat przed założeniem Jamajki. W tej rodzinie dobre geny to podstawa. Syn kobiety skończył właśnie 97 lat. Życzenia jubilatce złożył premier Jamajki Andrew Holness.

 

Według lokalnej gazety kobieta nie ma żadnego tajemnego sposobu na długowieczność: „Kiedy ludzie mnie pytają, co jeść i pić, by długo żyć, odpowiadam im, że ja jem wszystko, z wyjątkiem wieprzowiny i kurczaków, nie piję też rumu”.

 

Od ponad 80 lat ciotka V jest nauczycielką muzyki i organistką w kościele. Po śmierci męża w 1997 r. przejęła jego obowiązki i została dyrektorem miejscowego cmentarza. Pracą zajmowała się jeszcze po setnych urodzinach.

 

Pani Brown była świadkiem wielu przełomowych wydarzeń na Jamajce. Pamięta pierwsze samochody, pamięta kiedy z kranów popłynęła woda, a w domach pojawiła się energia elektryczna. Opowiada o tym, jak po raz pierwszy na Jamajce wylądował samolot. Kobieta przeżyła obie wojny światowe.

 

Kilka dni temu Brown, po śmierci 117-letniej Emmy Morano, została oficjalnie ogłoszona najstarszą osobą na świecie. Jest też ostatnią żyjącą osobą, która urodziła się w XIX wieku.

 

 

 

 

The world’s oldest human is Jamaican Violet Brown, who was born on March 10, 1900. Congrats Violet. pic.twitter.com/AnjXdHK1Kz

— Andrew Holness (@AndrewHolnessJM) April 15, 2017

Źródło: edition.cnn.com

Komentarze

Zobacz także

To zwiastuje nadejście Antychrysta. Teologowie ostrzegają!

Supersztorm Brian zatopi wyspy Brytyjskie? Morska APOKALIPSA nadciąga

Redakcja malydziennik

SĘDZI grożą dwa lata WIĘZIENIA! Mężczyzna złapał ją na…

Redakcja malydziennik
Ładuję....