CYWILIZACJA

Oto skutki kultury egoizmu i bezstresowego wychowania! Ten kraj sam sobie szykuje zagładę

Ponad połowa gospodarstw domowych w Szwecji jest prowadzonych przez osoby żyjące samotnie. To rekord nawet na tle innych krajów europejskich – informuje bankier.pl.

Średnio co trzecie spośród 220 milionów gospodarstw domowych w krajach Unii Europejskiej było prowadzonych w zeszłym roku w pojedynkę. Liczba jednoosobowych gospodarstw domowych utrzymywała się na zbliżonym poziomie (33 proc.) m.in. na Łotwie i na Węgrzech. Polska na tym tle wypada wręcz fantastycznie. W naszym kraju jednoosobowe gospodarstwa domowe stanowiły niewiele ponad 20 proc. Niższy odsetek odnotowano tylko na Słowacji, w Portugalii i na Malcie.

 

W rankingu "samotników" prym wiodą kraje Europy Północnej. Szwecja, gdzie liczba 1-osobowych gospodarstw domowych sięga 52 proc. ogółu, zdecydowanie dominuje nad innymi krajami. Odsetek niższy o około 10 pp. odnotowały w ubiegłym roku: Litwa, Dania i Finlandia – tu mniej więcej cztery na dziesięć gospodarstw domowych prowadzono w pojedynkę.

 

Źródło: bankier.pl

Komentarze

Zobacz także

Przerażające sondaże. Dla Brytyjczyków ekstremistą był nie tylko Martin Luther King, ale i Jezus Chrystus, a także każdy, kto…

Obrzydliwe. Sklep mięsny reklamuje się… nagą modelką w chłodni

Redakcja malydziennik

Można? Można! Hindusi pokazali, że istnieje naprawdę dobre rozwiązanie bardzo złej sytuacji, jaką jest ciąża z gwałtu u dziecka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....