ARCHIWUM

Oto prawdziwe "ubogacenie" międzykulturowe. Kobiety w Austrii na sylwestra dostały… NIE ZGADNIECIE

Austriacka policja rozda przed Sylwestrem kobietom 6 tys. alarmów kieszonkowych, które mają zapobiec atakom na nie podczas świętowania Nowego Roku. W ubiegłego Sylwestra w Kolonii w Niemczech doszło do licznych przypadków molestowań i okradania kobiet.

"Chodzi o krajową operację, dotyczącą przede wszystkim kobiet, z okazji obchodów kończącego się roku" – sprecyzował rzecznik policji Karl-Heinz Grundboeck.

 

Rozdawane bezpłatnie alarmy po uruchomieniu wywołują głośny dźwięk mający odstraszyć ewentualnego napastnika.

 

Setki tysięcy ludzi w całej Austrii świętują na ulicach miast i miasteczek nadejście Nowego Roku.

 

Władze Wiednia ogłosiły we wtorek zwiększenie w mieście patroli policyjnych i służb bezpieczeństwa po poniedziałkowym zamachu w Berlinie, gdzie zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych.

 

W noc sylwestrową 2015 roku przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Grupki mężczyzn, głównie imigrantów z Afryki Północnej, tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji.

 

Po wydarzeniach w Kolonii zawiadomienia o molestowaniu seksualnym zgłosiły 662 kobiety. Oprócz napaści seksualnych doszło też do rabunku i kradzieży. Część kobiet padła ofiarą zarówno molestowania seksualnego, jak i napaści rabunkowych. Jedynie dwie osoby, Irakijczyk i Algierczyk, zostały do tej pory skazane za napaści seksualne.

 

Wypadki w Kolonii miały istotny wpływ na zmianę podejścia do uchodźców ze strony społeczeństwa niemieckiego, które na jesieni 2015 roku bardzo zaangażowało się na rzecz pomocy dla nich. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To zdjęcie podbija internet. Tusk po prostu …

Redakcja malydziennik

IDIOCI śmiali się z teorii o zamachu! Oto jak do kwestii bezpieczeństwa lotów VIP podchodzą w USA

Redakcja malydziennik

Rosjanie szykowali prowokację wymierzoną w Andrzeja Dudę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....