WYDARZENIA

Oto, potwierdzony naukowo sposób na zdrowe serce! Pij pół litra piwa dziennie!

Badań w tej materii zakrojonych na tak szeroką skalę jeszcze nie było. Dobra wiadomość dla miłośników piwa.

Picie pół litra piwa dziennie w znaczący sposób zmniejsza ryzyko chorób serca – takie wyniki najnowszych badań przedstawił brytyjski dziennik "The Independent".

Jak donosi gazeta na swoim portalu, „umiarkowane” picie, które definiuje się jako mniej niż pół butelki wina lub mniej niż 7 butelek jasnego piwa tygodniowo, jest związane z niższym ryzykiem rozwoju niektórych (ale nie wszystkich!) schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Dane te dziennik przedstawił na podstawie najnowszych, zakrojonych na bardzo szeroką skalę badań. W analizie przeprowadzonej przez uniwersytety w Londynie i  Cambridge wzięło udział blisko dwa miliony dorosłych, zdrowych obywateli Wielkiej Brytanii.
Wynika z nich, że osoby pijące umiarkowanie, korzystały z porady lekarzy-specjalistów chorób serca dużo rzadziej niż abstynenci i pijący dużo.

Prowadzący badania dr Steven Bell powiedział, że wpływ na taki rezultat może mieć co najmniej kilka czynników. „Posługując się terminologią biologiczną, osoby o umiarkowanej tendencji spożywania alkoholu mają niższą skłonność do stanów zapalnych i wyższy poziom dobrego cholesterolu,” mówił dr Steven Bell. Jednocześnie, jak wyjaśnił, część badaczy powiedziałaby, że wynika to po prostu z faktu, że tacy ludzie są zdrowsi, zaangażowani społecznie, a już to prowadzi do niższego ryzyka zachorowań na choroby serca.

"czytaj_dalej_tv_republika_1_14"

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Kolejny kraj Ameryki Południowej zagrożony kryzysem? Biskupi reagują!

Redakcja malydziennik

Wiesz, dlaczego mężczyźni i kobiety bardzo często wzajemnie się nie rozumieją? Odpowiedź jest bardzo prosta

Szok! Kobieta umiera na RAKA, bo przez 50 lat codziennie używała…

Redakcja malydziennik
Ładuję....