WYDARZENIA

Oto oznaki zbliżającego się … ataku serca! Jeśli je masz, UWAŻAJ!

Zawał mięśnia sercowego, powszechnie znany jako atak serca, dotyka miliony ludzi na całym świecie – jest to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci. Jednak dzięki zwiększonej wiedzy i intensywnym badaniom, dziesiątki tysięcy osób ma szansę go przeżyć.

Oto niektóre objawy zapowiadające atak serca. Przygotuj się!

 

1. Duszność
Zwężone tętnice prowadzą do zmniejszenia przepływu krwi i zwiększają ryzyko zawału serca. Na szczęście nasz organizm potrafi nas o tym przestrzec – w postaci odczuwania nagłych duszności.

 

2. Przeziębienie/Grypa
Wiele osób cierpiących na zawał serca zgłasza się do lekarzy z objawami przeziębienia lub grypopodobnymi przed wystąpieniem zawału. To dlatego, że organizm poświęca wszystkie swoje zasoby na odpieranie ataku serca, pozostawiając system odpornościowy słaby i zagrożony.

 

3. Zmęczenie
Zawał serca może wystąpić, gdy przepływ krwi do serca jest przerwany lub zablokowany. Kiedy Twoje serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, nie może pracować jak należy – organizm ma znacznie mniej energii, co prowadzi do uczucia zmęczenia.

 

 

4. Ucisk w klatce piersiowej
Jednym z najczęstszych objawów ataku serca jest silna presja na klatce piersiowej lub ucisk. Ból w klatce piersiowej może być odczuwalny także w innych częściach ciała i czasem promieniować do ramienia. Można również odczuć ucisk w gardle, szyi, żuchwie, plecach lub na brzuchu. Ból zwykle trwa co najmniej 15 minut.

 

5. Zimne poty / zawroty głowy / oszołomienie
Przez zmniejszenie dopływu krwi do mózgu. twoja głowa może doświadczyć ostrych objawów, takich jak zawroty głowy lub oszołomienie. Możesz odczuwać także nadmierne pocenie – Jeśli wystąpią takie objawy, należy udać się do lekarza.

 

 

Dbaj o swoje ciało!

 

Źródło: weniusy

Komentarze

Zobacz także

Skandal! Gwiazdy na lodzie tańczą w…. pasiakach

Redakcja malydziennik

„Polska będzie rosyjska, jeśli będzie konserwatywna”

Redakcja malydziennik

Ale znieczulica! Nikt nie ustąpił miejsca mamie karmiącej piersią dziecka

Ładuję....