CYWILIZACJA

Oto nowy sposób na niebezpiecznych ISLAMISTÓW. Przestraszą się?

Uznani za zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego islamiści będą mogli być kontrolowani przez policję za pomocą kajdanek elektronicznych – postanowił w środę niemiecki rząd. Dotychczas taki system dozoru mógł być stosowany tylko wobec skazanych przestępców.

Aby rozszerzyć zakres stosowania elektronicznych kajdanek, rząd Angeli Merkel przygotował projekt nowelizacji ustawy o Federalnym Urzędzie Kryminalnym (BKA), który trafi do parlamentu.

 

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych i resort sprawiedliwości zgodziły się na zaostrzenie przepisów po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w grudniu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.

 

Zamachowiec, Tunezyjczyk Anis Amri, był znany władzom i policji jako osoba niebezpieczna i zagrażająca bezpieczeństwu publicznemu. Pomimo tego islamista swobodnie poruszał się po terenie Niemiec, regularnie kursując między Nadrenią Północną-Westfalią a Berlinem.

 

Dzięki elektronicznym kajdankom wymiar sprawiedliwości może w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się osoba uznana za niebezpieczną. Niemieckie władze szacują liczbę osób zagrażających bezpieczeństwu publicznemu w Niemczech na ponad 500. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zakonnica pedofilka. Ofiary doszły do głosu

Redakcja malydziennik

Wiara to sposób na newsa? Gdyby Jezus żył dziś, też używałby Facebooka

Redakcja malydziennik

Nikt nie umarł, ale wielu cierpi i czeka. Czy ta zapowiedź resortu zdrowia ich ucieszy?

Redakcja malydziennik
Ładuję....