CYWILIZACJA

Oto dobroczynny wpływ małżeństwa! Nawet się nie spodziewasz, przed czym może cię ono ochronić

Naukowcy z University College of London przeprowadzili szeroko zakrojone badania. Przeanalizowali dane 800 tysięcy ludzi z całego świata i jednogłośnie orzekli, że małżeństwo chroni między innymi przed… demencją.

Zdaniem dr Laury Phipps z Alzheimer’s Research UK, istnieje wiele powodów, dla których małżeństwo niesie ze sobą wiele  korzyści zdrowotnych. "Ludzie będący w związku małżeńskim mają zazwyczaj lepszą sytuację finansową, co jest ściśle powiązane z wieloma aspektami naszego zdrowia”. 

 

"Małżonkowie mogą pomagać sobie nawzajem w zachowaniu zdrowych nawyków, dbać o zdrowie partnera i zapewniać ważne wsparcie społeczne" – dodała

 

Dr Andrew Sommerlad, psychiatra z UCL i jeden z badaczy, wyjaśnił, w jaki sposób prowadzenie zdrowszego stylu życia może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne. "Jedną z rzeczy, która pojawia się, gdy rozwija się demencja, jest nagromadzenie uszkodzeń w mózgu" – powiedział dr Sommerlad „The Independent”. "Uważamy, że można to ograniczyć, utrzymując ogólny stan zdrowia, poprzez przestrzeganie zdrowej diety, uprawianie sportu i leczenia problemów medycznych, takich jak cukrzyca”.

 

Wzajemna troska o współmałżonka przyczynia się więc do zmniejszenia ryzyka chorób psychicznych w późniejszym życiu.

Źródło: The Independent

Komentarze

Zobacz także

Lewacka dzicz nie dopuściła do wykładu konserwatywnego dziennikarza!

Szczyt głupoty został osiągnięty. Włoski nauczyciel uczył dzieci kolęd, ale… Nie uwierzysz, że można zrobić coś tak idiotycznego!

Redakcja malydziennik

SZOK! Na granicy polsko-czeskiej znaleziono w ŚMIETNIKU zwłoki NOWORODKA. Jego matka jest…

Redakcja malydziennik
Ładuję....