ARCHIWUM

Oto do czego doprowadziło przyjmowanie islamskich imigrantów! Starcie neonazistów z antyfaszystami w Szwecji!

Pięć osób zatrzymano, a dwie zostały ranne podczas sobotniej demonstracji neonazistów w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Protestowi sprzeciwiali się antyfaszyści, którzy atakowali policję i neonazistów; doszło do niewielkich starć.

Tysiące ludzie przeciwnych demonstracji zorganizowanej przez Nordycki Ruch Oporu (NMR) zebrały się w południe w centrum Sztokholmu. Policji udało się otoczyć kordonem kilkuset neonazistów, którzy protestowali przeciwko "inwazji cudzoziemców" na Szwecję.

 

Niektórzy kontrdemonstranci obrzucali neofaszystów śnieżkami i petardami. Chcieli przerwać kordon i zaczęli atakować policjantów. Policja zatrzymała pięciu antyfaszystów.

 

Gdy po południu policja rozpędzała demonstrantów, doszło do niewielkich starć, w wyniku których dwie osoby odniosły lekkie obrażenia – powiedział rzecznik policji Lars Bystroem.

 

Wśród rannych jest policjant, którego uderzył jeden z demonstrantów. Okoliczności, w jakich ranna została druga osoba, nie są znane.

 

Według antyrasistowskiego czasopisma "Expo", które m.in. monitoruje działalność organizacji skrajnej prawicy, była to największa demonstracja NMR od czasu jego powstania w 1997 roku. Jak podaje "Expo", w sobotnim proteście uczestniczyło 600 osób.

 

W ostatnich dniach w mediach toczyła się debata na temat tego, czy należało wydawać zgodę na demonstrację biorąc pod uwagę otwarcie rasistowską i antysemicką ideologię NMR oraz to, że podczas zgromadzeń tego typu często dochodzi do incydentów.

 

Ambasada USA w Sztokholmie zaapelowała do swych obywateli, by unikali miejsca protestu, bo nawet "demonstracje, które mają być pokojowe, mogą się przerodzić w konfrontacje i zakończyć przemoc

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Ksiądz skrytykował imigracje i homoseksualizm, otrzymał reprymendę od arcybiskupa!

Redakcja malydziennik

PiS ustąpił. Wracają stare zasady dostępu mediów do Sejmu. Tylko po co było to w ogóle zaczynać?

Redakcja malydziennik

Abp. Jędraszewski genialne punktuje ateizm

Redakcja malydziennik
Ładuję....