ARCHIWUM

Oto dane z Marszów: 75 tys. na Marszu Niepodległości; 10 tys. na marszu KOD

Policja szacuje, że w Marszu Niepodległości uczestniczyło 75 tys. osób, zaś w marszu "KOD Niepodległości" 10 tys. – powiedział w piątek wieczorem minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister wskazał, że w stolicy zarejestrowanych było 15 zgromadzeń. "Jeśli chodzi o Marsz Niepodległości, organizatorzy zarejestrowali liczbę 50 tys., według szacunków policji było 75 tys. osób, które świętowały odzyskanie niepodległości 98 lat temu" – powiedział szef MSWiA.

 

Dodał, że marsz KOD-u zarejestrowany został z liczbą uczestników 100 tys.; policja szacuje, że w kulminacyjnym momencie było 10 tys. osób. "W końcowym epizodzie na Polach Mokotowskich, kiedy to muzyk Krzysztof Skiba intonował, a potem śpiewał piosenkę o +Kiepskich+, można powiedzieć, że rzeczywiście wtedy sytuacja była kiepska, (…) było kilkaset osób" – powiedział minister.

 

Podał, że w trzecim co do wielkości zgromadzeniu – marszu antyfaszystowskim, w kulminacyjnym punkcie udział wzięło do 900 osób. 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Chrześcijańskie dzieci z Sudanu południowego za miskę jedzenia odmawiają islamskie modlitwy. Biskupi przyznają: "ludzie ciągle są mordowani, okradani, plądrowani, wysiedlani"

Redakcja malydziennik

Wreszcie mamy PRAWDZIWEGO Prezydenta, który dba o wszystkich! "Państwo elit nie jest państwem obywatelskim, tylko jest państwem zawłaszczonym przez wąskie grupy"

Redakcja malydziennik

Dziś są URODZINY Beaty Szydło. Pani Premier, wszystkiego najlepszego! Dowiedz się, ile lat skończyła

Redakcja malydziennik
Ładuję....