POLITYKA

Oto co Trump powiedział o papieżu Franciszku!

Papież Franciszek jest wspaniałym człowiekiem – powiedział prezydent USA Donald Trump po porannej audiencji w Watykanie. Trump nazwał spotkanie z papieżem "fantastycznym".

Pierwszymi wrażeniami z audiencji w Watykanie amerykański prezydent podzielił się podczas rozmowy z premierem Włoch Paolo Gentilonim. Szef rządu odwiedził Trumpa w rezydencji ambasadora USA w Rzymie, Villa Taverna.

 

Trump, którego słowa przytaczają media, mówił Gentiloniemu: "Z papieżem miałem fantastyczne spotkanie, to wspaniały człowiek". Podkreślił: "To był zaszczyt spotkać się z papieżem".

 

Po wizycie w Watykanie prezydent USA udał się do Kwirynału na spotkanie z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą. Pałac Prezydencki poinformował, że w rozmowach uczestniczyli też szef dyplomacji Włoch Angelino Alfano i sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

 

Żona amerykańskiego przywódcy Melania Trump odwiedziła zaś watykański szpital pediatryczny Bambino Gesu. Córka prezydenta, Ivanka Trump była natomiast w siedzibie rzymskiej dobroczynnej Wspólnoty świętego Idziego na Zatybrzu. Rozmawiała tam z kobietami z Nigerii i innych krajów Afryki, które były ofiarami handlu ludźmi.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Od soboty obowiązują zaostrzone przepisy ws. wycinki drzew

Redakcja malydziennik

Waszczykowski mówi co powinna zrobić Rosja, by relacje z Polską poprawiły się! WYWIAD!

Redakcja malydziennik

Oto komu zależy na niepodległości Katalonii! Razem ze Szkocją i Lombardią spotkali się w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....