POLITYKA

Oto co Trump powiedział o papieżu Franciszku!

Papież Franciszek jest wspaniałym człowiekiem – powiedział prezydent USA Donald Trump po porannej audiencji w Watykanie. Trump nazwał spotkanie z papieżem "fantastycznym".

Pierwszymi wrażeniami z audiencji w Watykanie amerykański prezydent podzielił się podczas rozmowy z premierem Włoch Paolo Gentilonim. Szef rządu odwiedził Trumpa w rezydencji ambasadora USA w Rzymie, Villa Taverna.

 

Trump, którego słowa przytaczają media, mówił Gentiloniemu: "Z papieżem miałem fantastyczne spotkanie, to wspaniały człowiek". Podkreślił: "To był zaszczyt spotkać się z papieżem".

 

Po wizycie w Watykanie prezydent USA udał się do Kwirynału na spotkanie z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą. Pałac Prezydencki poinformował, że w rozmowach uczestniczyli też szef dyplomacji Włoch Angelino Alfano i sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

 

Żona amerykańskiego przywódcy Melania Trump odwiedziła zaś watykański szpital pediatryczny Bambino Gesu. Córka prezydenta, Ivanka Trump była natomiast w siedzibie rzymskiej dobroczynnej Wspólnoty świętego Idziego na Zatybrzu. Rozmawiała tam z kobietami z Nigerii i innych krajów Afryki, które były ofiarami handlu ludźmi.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Szok! Dzieci w niemieckiej szkole nie dowiedzą się o Bożym Narodzeniu

Redakcja malydziennik

Grozi, że zatruje żywność w supermarketach! Żąda 10 000 000 € okupu!

Redakcja malydziennik

Sensacja! Odnaleziono ciało pradziadka "Inki"

Ładuję....