ARCHIWUM

Oto 12 powodów, dlaczego powinieneś pójść na Mszę Świętą!

Czasami ludzie nie rozumieją po co iść na mszę świętą. A kiedy już pójdą, to czasami się nudzą. Jeśli poznasz te 12 faktów na temat Eucharystii, to żadna msza święta już nie będzie taka sama.

 1. Zanurzenie w całej Trójcy Świętej

Bóg schodzi na ziemię i oddaje swojego Syna dla naszego zbawienia. Odnawia tajemnicę wcielenia, by być obecnym nawet w najmniejszym okruchu chleba i każdej kropli wina, przemienianych przez Ducha Świętego w Jego Ciało i Krew.

 1. Przyjaźń z Jezusem

Możemy się modlić, czytać Pismo Święte, pomagać innym, ale nic nie zastąpi uczestnictwa w Eucharystii. Ponieważ to tam dotykamy tajemnicy serca Bożego. Tam poznajemy niezmierzoną siłę Jego miłości i miłosierdzia – ponad grzech i śmierć.

 1. Nowe życie

Eucharystia to przypomnienie zmartwychwstania Jezusa i zapowiedź tego, że my też zmartwychwstaniemy. Dlatego Eucharystia odnawia już teraz w nas życie Boże. Częste uczestnictwo we Mszy Świętej odnawia siły do codziennych zmagań, pokorę, wytrwałość i pokój serca.

 1. Zjednoczenie z Ciałem Chrystusa

Jezus w Eucharystii wciąż uobecnia swoją mękę, byśmy mogli się z nią zjednoczyć. Nie tylko złączyć z Nim swoje cierpienia, ale całe swoje życie. I przez to otworzyć każdy obszar życia na zbawienie, na Jego błogosławieństwo. Byśmy mogli tworzyć prawdziwą wspólnotę z innymi ludźmi w Kościele.

 1. Ubogacenie ubogich

Eucharystia pokazuje nam, że tak naprawdę nie posiadamy nic, co mogłoby nas zaprowadzić do Nieba. Mamy Jezusa. Bez Niego nic nie możemy zrobić, ale z Nim wszystko.

 1. Oczyszczenie z grzechów lekkich

Spowiedź powszechna i przyjęcie Komunii Świętej gładzą grzechy lekkie. W każdej Eucharystii Jezus przychodzi ze swoim miłosierdziem i wciąż na nowo czyni naszą duszę czystą.

 1. Ochrona przed grzechem śmiertelnym

Komunia Święta ochrania nas przed popełnieniem grzechu śmiertelnego. Eucharystia czyni nas  bardziej wolnymi od pokus, oczyszcza pamięć i wolę ze skłonności do złego. I jednocześnie umacnia w czynieniu dobra. Szatan nie ma wtedy do nas przystępu. Bliskość Jezusa wspomaga nas i pomaga podejmować właściwe decyzje.

 1. Duchowe pocieszenie

Eucharystia, to osobiste spotkanie z żywym i prawdziwym Jezusem, tym który mówił: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Jw. Was pokrzepię (Mt 11,28). Nauczyciel nie zmienił zdania. Wciąż tak samo chce nas pocieszyć, podnieść, dodać sił do zmagania się z codziennymi problemami i pomnożyć nadzieję.

 1. Duchowy pokój

Podczas Synodu poświęconego Eucharystii w 2005 roku biskupi mówili m.in. o tym, jak przyjmowanie Komunii św. przemieniało lud Boży w miejscach, które były wojny, jak skłaniała do poszukiwania pokoju: Dzięki celebracjom eucharystycznym, ludy będące w konflikcie mogły się zebrać wokół słowa Bożego, wysłuchać prorockiego głoszenia pojednania poprzez darmo dane przebaczenie, przyjąć łaskę nawrócenia, która pozwala na komunię tego samego chleba i tego samego kielicha. Eucharystia prawdziwie czyni nas braćmi i siostrami.

 1. Centrum naszego życia

Święty Augustyn napisał: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko inne jest na swoim miejscu”. Kiedy nasze życie układamy tak, by wszystko służyło zbawieniu naszemu i naszych bliźnich, wtedy nie musimy bać się o to, gdzie spędzimy życie wieczne. Na Eucharystii dotykamy już teraz tajemnicy Nieba. Dlatego powinna być ona w centrum, byśmy nigdy nie zapomnieli jaki cel ma nasze życie.

 1. Udział w Zbawieniu

Składając na ołtarzu ofiarę ze swojego życia, mamy udział w zasługach Chrystusa, w Jego ofierze. On błaga za nami z takim samym krzykiem i z taką samą mocą, jak błagał na krzyżu za swoich nieprzyjaciół. Jego rany i Jego krew wciąż wołają o miłosierdzie i zbawienie dla ciebie i dla mnie.

 1. Włączenie we wspólnotę świętych

Wszyscy święci i aniołowie łączą się w każdej modlitwie Eucharystycznej, by z nami wołać do Boga w naszych intencjach.

 

sls/misyjne.pl

Komentarze

Zobacz także

Wałęsa kompletnie się kompromituje. Chamski atak na śp. Walentynowicz, Cenckiewicza i …

Redakcja malydziennik

Cejrowski DOSADNIE o ultimatum Timmermansa!

Redakcja malydziennik

Jak można robić taką krzywdę własnemu dziecku! Ta matka naprawdę przesadziła

Redakcja malydziennik
Ładuję....