WYDARZENIA

Oto 10 teorii spiskowych, które okazały się … prawdą!

Oto „Teorie spiskowe”, które okazały się prawdą. ZOBACZ!

Operacja Northwoods – Kiedyś ludzi nazywano paranoikami za mówienie o tym, a potem wyszło, że to była prawda i serio to rozważano (tzw. false flag). Był to spis potencjalnych działań, mających na celu pozyskanie zgody publicznej na interwencję zbrojną na Kubie. Obejmował on akty terroryzmu na terenie USA, porwania statków, ataki na cele cywilne na amerykańskiej ziemi, zatapianie łodzi z kubańskimi uchodźcami (jako niby Kuba) a także porwania samolotów. Zasada była prosta: dokonać zamachu na własnej ludności, obwinić Kubę i dać sobie pretekst do wojny.

 

Program ECHELON i jego pochodne – dzięki Snowdenowi dowiedzieliśmy się, że ludzie bojący się podsłuchów mają prawo się bać, ponieważ NSA monitoruje wszelki ruch internetowy.

 

Program MK-Ultra – próby rozszczepiania osobowości poprzez tortury i traumatyczne przeżycia (przy użyciu m.in. LSD i bez zgody obiektu badań). Miało to wytworzyć osobne „charaktery” u „super żołnierzy”, dzięki którym nie czuliby strachu etc. Obecnie uważa się, że nadal nad nim pracują i że niektórzy światowej sławy celebryci są w ten sposób „wychowywani”.

 

Operacja Mockingbird – polegała na tym, że CIA opłaciło różnych dziennikarzy w USA i na świecie, by publikowali ich propagandę. Co było uznawane za spiskowe to fakt, że brali w tym udział ważni gracze medialni typu Time, The Washington Post, The New York Times czy CBS. Wszystko udowodniono w 1975 roku.

 

Watergate – o tej aferze kręcono filmy, pisano masę prac naukowych, tekstów prasowych itd, ale początkowo mówienie o tym, że Republikanie używają nielegalnych podsłuchów na Demokratach było „teorią spiskową”.

 

Zeznania Nayirah – w 1990 roku młoda dziewczyna zeznała przed Kongresem, że irakijskie wojsko wyrzucało kuwejckie noworodki z inkubatorów, czym zyskano poparcie dla „Wojny w zatoce”. Potem okazało się, że to wszystko był fałsz, a dziewczynka brała wcześniej lekcje aktorskie, zlecone jej przez CIA oraz całość zaaranżowała firma PRowa. Dodatkowo okazało się kim naprawdę jest Nayirah. Była to córka kuwejckiego ambasadora w USA.

 

CIA wspierało handel narkotykami w LA – historia nagrodzonego Pulitzerem Gary’ego Webba, w której udowodnił, że CIA wiedziało o dostawał narkotyków z Nikaragui do USA i dawało na to ciche przyzwolenie, ponieważ w ten sposób wspierano pieniężnie bojówki Contras, którymi „opiekował się” wywiad USA.

 

Mafia – do połowy XX wieku twierdzenie, że istnieje jakieś tajne stowarzyszenie przestępcze, zarządzane z góry (i mające kontakty wśród polityków oraz wojskowych/agentów CIA), narażało na kpiny. Teraz każdy wie co to przestępczość zorganizowana.

 

Operacja „Snow White” (Śnieżka) – akcja infiltracji wielu różnych urzędów przez kościół Scientologów, w ramach której wykradziono wiele poufnych dokumentów (głównie skarbowych), którymi niszczono każdego przeciwnika tej religii/sekty. Według raportu, Scientologom udało się spenetrować 136 organizacji, agencji i zagranicznych ambasad.

 

Operacja „Paperclip” (Spinacz) – wielce dementowana zaraz po wojnie akcja pozyskiwania jak największej rzeszy (hehe) nazistowskich naukowców. Zabierano ich do USA, dawano nowe tożsamości, pieniądze, domy i korzystano z ich wiedzy na koszt podatnika USA.

 

Zatoka Tonkinska – wyśmiewany przez wielu wariant, gdzie Amerykanie sami strzelili do swoich okrętów by sprowokować eskalację konfliktu w Wietnamie. Prezydent Johnson komentował to słowami „Jak dla mnie to nasza marynarka wojenna strzelała torpedami w wieloryby tamtego dnia. Winiono wietnamską armię, ale kiedy odtajniono akta okazało się, że tego dnia nie było żadnej aktywności ich wojsk morskich.

Źródło: wykop.pl

Komentarze

Zobacz także

„Klątwa”, czyli nuda do wyrzygania. Z obrzydzenia dla tchórzostwa rzekomych artystów

Redakcja malydziennik

Kobieta w ciąży, a po dziecku ani śladu. Zabiła cztery NOWORODKI!

Redakcja malydziennik

Feministkom naprawdę odwala. „Gdyby kobiety nie zostały zgwałcone przez gangi migrantów, to…”. To niewiarygodne, że kobieta może mówić coś takiego

Redakcja malydziennik
Ładuję....