ARCHIWUM

Oszuści ruszyli do akcji! Żerują na ofiarach nawałnic

Nie daj się nabrać! Uważaj na oszustów, którzy żerują na nieszczęściu osób dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic.

I tak w mediach społecznościowych można znaleźć posty fałszywych wolontariuszy. Wykorzystują sytuację i apelują o przelewy na rzecz poszkodowanych, podczas kiedy w rzeczywistości liczą na własny zysk.

 

Polski Czerwony Krzyż, który działa na Pomorzu, alarmuje, że w woj. pomorskim zastraszająco często dochodzi do prób wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem zbiórki dla ofiar nawałnic. Podczas zbiórek odkryto również liczne nieprawidłowości. Z danych PCK wynika, że ujawniono już ok. 100 takich incydentów. PCK zapewnia, że większość z nich udało się wyeliminować, ale nadal ponad 20 zbiórek budzi wątpliwości.

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, czy twoja pomoc rzeczywiście dotrze do potrzebujących, przekaż wsparcie za pośrednictwem rzetelnej i sprawdzonej organizacji pozarządowej. Jej numer KRS możesz sprawdzić online. 

 

Ponadto niektóre urzędy gmin publikują na swoich stronach internetowych namiary na zaufane fundacje i stowarzyszenia, które organizują zbiórki funduszy dla ofiar nawałnic. Upewnij się również, czy osoba, na rzecz której prowadzona jest zbiórka, faktycznie poniosła szkody w wyniku kataklizmu.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Petru i PO jak Samoobrona, blokują mównicę sejmową, by bronić ubeków!

Redakcja malydziennik

WRESZCIE! Polska wolna od UB-eków!

Redakcja malydziennik

Jezus zabrał mu żonę, on… SAM ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....