WYDARZENIA

Ostra krytyka ważnego hierarchy: Po decyzji Franciszka kobiety mogą częściej dokonywać aborcji!

Nie milkną echa decyzji papieża pozwalającej na to, by każdy ksiądz mógł w konfesjonale zdjąć karę ekskomuniki po aborcji. I nie są to tylko głosy pozytywne. Ostro odniósł się do niej były penitencjariusz apostolski, bp Gianfranco Girotti.

Hierarcha w wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica”  zaznaczył, że decyzja papieża może wiązać z niebezpieczeństwem uznania przez niektóre kobiety, że aborcja nie jest wcale aż tak ciężkim grzechem, skoro mogą otrzymać jego odpuszczenie w każdym konfesjonale. To z kolei może popchnąć je do decyzji o zabiciu dziecka, której inaczej by nie podjęły.

 

Według biskupa efekt osłabienia poczucia grzeszności aborcji wystąpił już po reformie Jana Pawła II. Papież Polak zdecydował, że grzech aborcji może odpuścić biskup, i każdą sprawą nie trzeba już zajmować się w Watykanie. Według dziennika „La Repubblica” w Stolicy Apostolskiej nie brakuje duchownych, którzy podzielają ocenę bp. Girottiego. Hierarcha ma być jednak jedynym, który odważył się wypowiedzieć swoje wątpliwości głośno.

 

Bp Girotti sprawował funkcję Penitencjariusza Apostolskiego od 2002 do 2012 roku. Był odpowiedzialny między innymi za rozgrzeszanie z tych grzechów ciężkich, których odpuszczenie zarezerwowane jest dla Watykanu.

 

TPT/PCh24.pl

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

ISIS chce zaatakować Europę bronią chemiczną! Gdzie uderzą najpierw?

Redakcja malydziennik

Krwawego Nowego Roku życzy…

Redakcja malydziennik

Ta ciąża miała zakończyć się płaczem noworodka, a zakończyła się…

Redakcja malydziennik
Ładuję....